Genialny ruch Orbana, wyrolował wszystkich. A w UE już świętowali

Viktor Orban

Gdy w Brukseli już odkorkowywali szampany w związku z „pokonaniem” Węgier, premier tego kraju – Viktor Orban – wykonał genialny ruch. Udowodnił tym samym, że tłum eurokratów niekoniecznie przewyższa inteligencją jednego polityka Europy Wschodniej.

Bruksela znów uderzyła w Budapeszt rezolucją. Jednak Viktor Orban nie zamierza się kajać i poddawać szantażom. Węgierski przywódca wprost zapowiada walkę. I wytyka eurokratom niedemokratyczne działania.

Okazuje się, że krzyczący o prawie i wartościach urzędnicy UE, przyjęli rezolucję wobec Węgier… niezgodnie z prawem. Dla wielu jest do wręcz niewiarygodne, natomiast fakty mówią same za siebie. O co konkretnie chodzi?

Viktor Orban wyrolował wszystkich

Premier Węgier Viktor Orban przyznał dziś, że przewiduje „poważny spór prawny” ws. rezolucji Parlamentu Europejskiego. Wynik tego głosowania określił „oczywistym złamaniem prawa”. Węgierski rząd uważa, że PE nie przyjął rezolucji niezbędną większością 2/3 głosów, gdyż przy jej obliczaniu nie uwzględnił głosów wstrzymujących się.

Typowa dla nich bandyterka. Bo gdy głosowania nie idą po ich myśli, to – dyplomatycznie mówiąc – „pudrują” ich wyniki na swoją modłę.

– Węgierski rząd coś musi z tym zrobić. W poniedziałek odbędzie się posiedzenie rządu na tematy europejskie i wtedy minister sprawiedliwości (Laszlo Trocsanyi) i szef kancelarii premiera Gergely Gulyas przedstawią propozycję, jakie kroki prawne mogą i powinny podjąć Węgry – powiedział premier Orban.

Viktor Orban: „Nie chcę być szantażowany przez siły proimigracyjne na Węgrzech”:

Gulyas za najbardziej prawdopodobne wyjście uznał w czwartek wystąpienie do sądu o stwierdzenie nieważności wyników. Jak wynika z opinii prawnej przekazanej do europarlamentu przez przedstawicielstwo Węgier w Brukseli, kraj ten może złożyć skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Premier zaznaczył, że dni obecnego Parlamentu Europejskiego są policzone.