Wojewódzki się doigrał? PiS mówi dość

Kuba Wojewódzki TVN

Nie ma Polaka, który nie wie, kim jest Kuba Wojewódzki. Sam siebie nazywa dziennikarzem, natomiast zdecydowana większość opinii publicznej uważa go za showmena, a może nawet komika. Nie uprawia przecież dziennikarstwa w tradycyjnym stylu. Zamiast tego – zgrywa się.

Kontrowersyjny, rozpoznawalny, charakterystyczny. Wojewódzki sławę zawdzięcza programowi Idol, w którym na początku XXI wieku był jurorem. Później jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Dał się zapamiętać jako opryskliwy, bezkompromisowy, a przede wszystkim pewny siebie.

Dziś prowadzi, już od blisko dwóch dekad, swoje autorskie show w TVN-ie (przeniósł się tam z Polsatu). Kuba Wojewódzki to program, który co tydzień przyciąga przed telewizory miliony widzów. Niecodzienne poczucie humoru i luźna forma wywiadów dla wielu stanowi szczególną zachętę.

Kuba Wojewódzki atakuje PiS

Celebryta, choć zarzeka się, że nie wspiera żadnej opcji politycznej, ewidentnie sympatyzuje z opozycją. Ujada rządzących co jakiś czas, a tym razem za cel obrał sobie samego Jarosława Kaczyńskiego. Za co zaatakował lidera PiS? Np. za to, że ten… lubi koty.

Do Prezesa Kaczyńskiego. Ja wiem, że pan woli bardziej o kotach czy zdradzonych o świcie, ale niech pan spróbuje tego… to o takich jak pan i takich jak nie pan. Zdrowia życzę, Jakub – napisał Kuba Wojewódzki na Facebooku. Poniżej wkleił wiersz.

„Dwie ojczyzny”

W twojej ojczyźnie karki się zgina
Przed każdą władzą,
Dla zwyciężonych – wzgarda i ślina,
Gdy ich na rzeź prowadzą.

W twojej ojczyźnie, gdyś hołdy składał –
Przed obce trony.
W ojczyźnie mojej, jeśli kto padał,
To krwią zbroczony

W twojej ojczyźnie do obcych w wierze
Bóg się nie zniża.
Moja ojczyzna świat cały bierze
W ramiona krzyża.

W twojej ojczyźnie sławnych portrety –
Tom w etażerce.
W mojej ojczyźnie słowa poety
Oprawne w serce.

Chociaż ci sprzyja ten wieczór mglisty
I noc bezgwiezdna,
Jakże mnie wygnasz z ziemi ojczystej,
Jeśli jej nie znasz?

PiS do tej pory ignorował, natomiast ostatnio coraz częściej reaguje na polityczne zaczepki TVN-u i jego gwiazd. Po podgrzewaniu nastrojów w czasie okupacji Sejmu i ustawce z „nazistami” w lesie, TVN o mało nie stracił koncesji. Jednak pracownicy telewizji z Wiertniczej robią wszystko, by pogorszyć sytuację.