Wojewódzki się doigrał? PiS mówi dość

1
Kuba Wojewódzki TVN

Nie ma Polaka, który nie wie, kim jest Kuba Wojewódzki. Sam siebie nazywa dziennikarzem, natomiast zdecydowana większość opinii publicznej uważa go za showmena, a może nawet komika. Nie uprawia przecież dziennikarstwa w tradycyjnym stylu. Zamiast tego – zgrywa się.

Kontrowersyjny, rozpoznawalny, charakterystyczny. Wojewódzki sławę zawdzięcza programowi Idol, w którym na początku XXI wieku był jurorem. Później jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Dał się zapamiętać jako opryskliwy, bezkompromisowy, a przede wszystkim pewny siebie.

Dziś prowadzi, już od blisko dwóch dekad, swoje autorskie show w TVN-ie (przeniósł się tam z Polsatu). Kuba Wojewódzki to program, który co tydzień przyciąga przed telewizory miliony widzów. Niecodzienne poczucie humoru i luźna forma wywiadów dla wielu stanowi szczególną zachętę.

Kuba Wojewódzki atakuje PiS

Celebryta, choć zarzeka się, że nie wspiera żadnej opcji politycznej, ewidentnie sympatyzuje z opozycją. Ujada rządzących co jakiś czas, a tym razem za cel obrał sobie samego Jarosława Kaczyńskiego. Za co zaatakował lidera PiS? Np. za to, że ten… lubi koty.

ZOBACZ:
Wojewódzki pogrąża Durczoka. Zrobił to w swoim stylu

Do Prezesa Kaczyńskiego. Ja wiem, że pan woli bardziej o kotach czy zdradzonych o świcie, ale niech pan spróbuje tego… to o takich jak pan i takich jak nie pan. Zdrowia życzę, Jakub – napisał Kuba Wojewódzki na Facebooku. Poniżej wkleił wiersz.

„Dwie ojczyzny”

W twojej ojczyźnie karki się zgina
Przed każdą władzą,
Dla zwyciężonych – wzgarda i ślina,
Gdy ich na rzeź prowadzą.

W twojej ojczyźnie, gdyś hołdy składał –
Przed obce trony.
W ojczyźnie mojej, jeśli kto padał,
To krwią zbroczony

W twojej ojczyźnie do obcych w wierze
Bóg się nie zniża.
Moja ojczyzna świat cały bierze
W ramiona krzyża.

W twojej ojczyźnie sławnych portrety –
Tom w etażerce.
W mojej ojczyźnie słowa poety
Oprawne w serce.

Chociaż ci sprzyja ten wieczór mglisty
I noc bezgwiezdna,
Jakże mnie wygnasz z ziemi ojczystej,
Jeśli jej nie znasz?

PiS do tej pory ignorował, natomiast ostatnio coraz częściej reaguje na polityczne zaczepki TVN-u i jego gwiazd. Po podgrzewaniu nastrojów w czasie okupacji Sejmu i ustawce z „nazistami” w lesie, TVN o mało nie stracił koncesji. Jednak pracownicy telewizji z Wiertniczej robią wszystko, by pogorszyć sytuację.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here