Wojciech Cejrowski ostro o Unii. To trzeba zobaczyć

wojciech cejrowski

Jeśli ktoś pyta o najbardziej kontrowersyjne postacie w polskiej przestrzeni publicznej, to Wojciech Cejrowski jest wymieniany jako jeden z pierwszych. Znany dziennikarz i podróżnik rzadko przebiera w słowach.

Gdy w przestrzeni publicznej ludzie ważą słowa, starają się nikogo nie urazić, Wojciech Cejrowski wali obuchem między oczy. Właśnie takim zachowaniem zyskał popularność i sympatię milionów Polaków.

Wojciech Cejrowski o UE

Jednym z głównych celów Cejrowskiego jest uświadamianie Polaków, jak bardzo wykorzystuje i zawłaszcza nasz kraj Unia Europejska. Wojciech Cejrowski wprost mówi o tym, że nienawidzi „tego sowieckiego ścierwa, którym jest UE”.

– Modlę się o to, żeby się rozwaliła, bo tych urzędników już nikt nie wybiera, nikt ich nie kontroluje, nikt nie wie, kto pisze ustawy. Oni je przegłosowują w takim tempie, że nie jesteśmy w stanie nadążyć, co przegłosowali – skomentował ostatnie wydarzenia w PE Wojciech Cejrowski.

Podróżnik nie ugryzł się w język i mówił dalej. Komentował między innymi postawę europosłów z Polski, którzy przegłosowali wprowadzenie przepisów tzw. ACTA oraz rezolucji wobec Węgier.

– To jest groźne zjawisko, cały ten Parlament Europejski. Wszystko co oni produkują, to są groźne zjawiska. Dla Polski, szerzej dla obywatela, dla swobód obywatelskich – mówił Cejrowski. Tym samym uświadomił wielu odbiorcom, że Bruksela łamie mnóstwo swobód, w których obronie powinna teoretycznie stawać.

Według Cejrowskiego, europosłowie, którzy poparli ACTA 2, nie są przedstawicielami społeczeństwa polskiego w PE.

– Moim zdaniem, oni nie mają mandatu bo głosuje na nich margines. W tych wyborach prawie nikt nie uczestniczy, kampanii praktycznie nie widać na polskich ulicach, poza jakąś przyklejoną gębą tu czy tam. Tego nikt nie zauważa pośród panien reklamujących majtki. Oni się sami wybierają w swoiej sitwie – podsumował Cejrowski.

mor/TVP Info/Fronda.pl