Andrzej Duda dziękuje opozycji. Jeszcze nikt tak nie rozwścieczył Schetyny

Andrzej Duda Donald Trump

Andrzej Duda spotkał się we wtorek z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu. Wizyta głowy naszego państwa w Waszyngtonie była rzecz jasna szeroko komentowana przez media.

Dla wielu spotkanie polskiego prezydenta z przywódcą Stanów Zjednoczonych było okazją do politycznych ataków. Politycy i dziennikarze przeciwni rządowi Zjednoczonej Prawicy od razu znaleźli powód do kpin z prezydenta RP.

Uwłaczający miał być fakt, że prezydent – podpisując porozumienie z Donaldem Trumpem – nie siedział, a pochylał się nad stołem. W tym samym czasie amerykański prezydent spoczywał na swoim stanowisku.

Andrzej Duda dziękuje opozycji

W stolicy Stanów Zjednoczonych doszło do podpisania wspólnej polsko-amerykańskiej deklaracji dot. współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, energetyki oraz wymiany handlowej i inwestycji. Jednak antyrządowe media, a także te nieprzychylne prezydentowi Dudzie, skupiły się nie a ważności podpisanych porozumień, ale na… pozycji Andrzeja Dudy podczas składania podpisu.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda wyraził nadzieję, że Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojsk do Polski. Z kolei Donald Trump ocenił, że stałe bazy amerykańskie byłyby „przydatne” dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA.

Warto pamiętać, że przy okazji spotkania z prezydentem RP, prezydent Donald Trump zapewnił, że „bezpieczeństwo Polski jest dla niego równie ważne, co dla prezydenta Polski”. Na te słowa Andrzej Duda zareagował szczerym uśmiechem. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości również nie kryli zachwytu po takiej deklaracji przywódcy najpotężniejszego mocarstwa militarnego.

Do wpisu w porozumieniu prezydent Andrzej Duda dołączył zdjęcie, na którym wraz z Donaldem Trumpem trzyma podpisaną chwilę wcześniej deklarację polsko-amerykańską.

Wizytę Dudy w Waszyngtonie krytykowali m.in. politycy opozycji oraz część komentatorów po stronie lewicowo-liberalnej. Spore kontrowersje wzbudziła fotografia opublikowana przez amerykańskiego prezydenta, na którym prezydent Duda stoi obok siedzącego Donalda Trumpa.

ZOBACZ:
Kinga Duda w Białym Domu. Wszyscy mówią o jej kreacji

Na te szyderstwa prezydent Duda odpowiedział wymownym wpisem.

Szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów pokazują sukces wizyty w Waszyngtonie. Gdyby tak nie było, to by ją przemilczeli. Dziękuję za te wyrazy uznania – napisał dziś na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here