Polacy zrozpaczeni. Oto najnowszy ranking FIFA

ranking FIFA

O fatalnym mundialu wielu zdążyło już zapomnieć, bo idzie ku lepszemu. Zwłaszcza po udanym meczu z Włochami w Lidze Narodów, gdzie biało-czerwoni omal nie pokonali naszpikowanej gwiazdami reprezentacji Italii, mamy powody do optymizmu. Jednak najnowszy ranking FIFA zasmucił polskich kibiców szczególnie.

Przez ostatnie lata reprezentacja Polski pokonywała każdego. Przed katastrofalnym mundialem zdążyliśmy już zapomnieć, jak to jest mieć słabą reprezentację. Piłkarze z orzełkiem na piersi dawali z siebie 200 procent, bo – jak sami przyznawali – gra dla drużyny narodowej to dla nich szczególne wyróżnienie.

Kolejne wygrane sprawiły, że nasza drużyna przez wiele miesięcy plasowała się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu. Wyprzedzaliśmy m.in. Hiszpanię, Anglię czy Włochy.

Reprezentacja Polski: słabe miejsce w rankingu FIFA

Jednak słaby występ na rosyjskich boiskach odbija nam się czkawką. Nie jesteśmy już w pierwszej dziesiątce, a… na końcu dwudziestki. Najnowsze zestawienie nie może cieszyć oka polskiego kibica.

Nasza drużyna narodowa nie poprawiła swojej pozycji w rankingu FIFA. Na pozycję lidera awansowała za to Belgia, która pierwsze miejsce dzierży wraz z mistrzami świata – Francją. Belgowie zasłużyli, gdyż w ostatnich miesiącach prezentują niezwykle wysoki poziom.

Od poprzedniego notowania w połowie sierpnia biało-czerwoni zanotowali dwa remisy 1:1 – z Włochami w Lidze Narodów oraz z Irlandią w spotkaniu towarzyskim. Były to ich pierwsze spotkania pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka, który zastąpił Adama Nawałkę po mistrzostwach świata.

W październiku Polacy zmierzą się w Lidze Narodów z mistrzem Europy Portugalią (siódma lokata) oraz ponownie z Włochami (20.). Musimy mocno trzymać kciuki, bowiem Portugalczycy to aktualni mistrzowie Europy.

Obecnie ranking jest liczony na nieco innych zasadach niż wcześniej (większy nacisk jest położony na mecze o punkty i ogólnie częstotliwość grania). Kolejny zostanie opublikowany 25 października.

ZOBACZ:
Wściekła Roxie tym razem wybuchnie? Wieniawa znów jej dogryza

18. miejsce reprezentacji Polski jest dość odległą pozycją w porównaniu z miejscami, jakie biało-czerwoni zajmowali kilka miesięcy temu. W zeszłym roku awansowali najwyższe miejsce w historii – piąte. Musimy znów dawać z siebie wszystko, gdyż tylko seria zwycięstw pozwoli nam piąć się w górę.

Ranking FIFA:

1. (1.) Francja 1729 pkt
– (2.) Belgia 1729
3. (3.) Brazylia 1663
4. (4.) Chorwacja 1634
5. (5.) Urugwaj 1632
6. (6.) Anglia 1612
7. (7.) Portugalia 1606
8. (8.) Szwajcaria 1598
9. (9.) Hiszpania 1597
10. (9.) Dania 1581

18. (18.) Polska 1537
20. (21.) Włochy 1526

RadioZET.pl/AN/PAP

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here