To koniec Nitrasa. Ujawniono, jak zwrócił się do młodej szczecinianki

Sławomir Nitras

Kandydat na prezydenta Szczecina. Bardzo ważny polityk Platformy Obywatelskiej. Wreszcie obrońca praw kobiet i – jak się właśnie okazało – największy hipokryta w polskiej polityce od lat. Antybohaterem tej kampanii już został poseł Sławomir Nitras. Trudno go inaczej nazwać, bo właśnie politycznie strzelił sobie w stopę i przestrzelił oba kolana.

Pamiętacie ogromne protesty kobiet przy okazji zaostrzania ustawy antyaborcyjnej? Setki tysięcy Polek w całym kraju, morze czarnych parasolek, a na czele warszawskiego marszu prominentni politycy PO – w tym Sławomir Nitras.

Zapewne gdyby ktoś w telewizji, czy w innej sytuacji na forum publicznym, w obecności Nitrasa pozwolił sobie na seksistowski tekst, poseł PO zareagowałby błyskawiczne. Na pewno nie kryłby oburzenia. Bo przecież nie wszystkie kobiety życzą sobie, by oceniać ich wygląd zewnętrzny i dyskryminować ze względu na poglądy. Tak twierdzą środowiska feministyczne w naszym kraju. Tak też twierdzi PO.

Sławomir Nitras: „Nie dość, że brzydka…”

Co wywinął tym razem poseł Platformy, wielokrotnie podejrzewany o przychodzenie do Sejmu pod wpływem środków psychoaktywnych? Tym razem Sławomir Nitras w chamski sposób zaatakował młodą szczeciniankę, która ośmieliła się skrytykować go na Facebooku. Czy „Gazeta Wyborcza” opisze sprawę? Wątpliwe, bo PO i tak tonie.

Nie dość, że brzydka, to jeszcze grzeszy. Bóg ci nie wybaczy tej nienawiści do innych ludzi – napisał w prywatnej wiadomości do Natalii Rutkowskiej Nitras. Była to odpowiedź na jej komentarz pod jednym z jego postów.

– Oto co dostałam w prywatnej wiadomości od kandydata na prezydenta Szczecina. Jest to odpowiedź na mój komentarz pod postem, w którym Nitras chwalił się swoją „bohaterską” interwencją. Trudno było mi uwierzyć, że osoba ubiegająca się o takie stanowisko może używać tak prymitywnych i płytkich argumentów… Ale czego spodziewać się po kimś, kto jeździ po autostradzie pod prąd na wstecznym?! – opisała całą sytuację zaatakowana Natalia Rutkowska.

Z oficjalnego profilu PO Pomorze Zachodnie jestem pomawiany i znieważany (spotka ich za to proces) a w tym czasie ich kandydat na prezydenta Szczecina obraża młodą szczeciniankę – skomentował Dariusz Matecki, kandydat do szczecińskiej Rady Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Kim jest Sławomir Nitras?

O Nitrasie szersza publika usłyszała około dekadę temu. W trakcie kampanii samorządowej w 2006 roku przegrał proces wyborczy z kandydatką PiS na prezydenta Szczecina Teresą Lubińską. Zarzucał jej wtedy wyrażenie jako minister finansów zgody na umorzenie zadłużenia podatkowego posłowi Samoobrony. Nigdy tego nie udowodnił i prawdopodobnie było to pomówienie. Zatem zapewne świetnie odnalazł się w szeregach PO.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego w okręgu gorzowskim z pierwszego miejsca na liście, uzyskując 107 413 głosów. Należał w PE do grupy Europejskiej Partii Ludowej, a także m.in. do Komisji Gospodarczej i Monetarnej i delegacji PE ds. współpracy z Rosją.

W 2014 nie ubiegał się o reelekcję. 2 grudnia tego samego roku został głównym doradcą w gabinecie politycznym premier Ewy Kopacz. W ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 20 930 głosów.