Duda rozmawiał z Tuskiem, przyłapały ich kamery


Andrzej Duda oraz Donald Tusk odbyli nieformalną rozmowę podczas szczytu ONZ w Nowym Jorku. Wymianę zdań polityków uwieczniło czujne oko kamery. Wszystko zostało udostępnione w sieci.

Mogłoby się wydać, że Andrzej Duda oraz Donald Tusk nie pałają do siebie sympatią. Tymczasem podczas posiedzenia ONZ panowie ucięli sobie pogawędkę. Miłą, o czym świadczy nagranie opublikowane w internecie.

Widzimy na nim, jak Andrzej Duda oraz szef Rady Europejskiej przekazują sobie jakieś informacje. Na ich twarzach, co chwilę gości uśmiech.

– Rozmowa musiała być miła. Miny zadowolone – napisała dziennikarka Polsat News, Magda Sakowska.

Andrzej Duda i Donald Tusk. O czym rozmawiali politycy?

Nieformalna rozmowa, którą odbyli Andrzej Duda i Donald Tusk wywołała spore zaciekawienie. Natychmiast zaczęły mnożyć się domysły na temat tego, o czym rozmawiali politycy reprezentujący na co dzień dwa zwalczające się obozy.

– PAD i PDT w miłej, jak widać, pogawędce na sesji ZO ONZ. Jest tu jakiś specjalista od ruchu warg? – napisał na Twitterze dziennikarz „Wiadomości TVP”, Bartłomiej Graczak.

Spekulacji i plotek było tyle, iż głos postanowił zabrać Krzysztof Szczerski, prezydencki minister. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że rozmowa Andrzeja Dudy i Donalda Tuska „miała charakter nieformalny i prywatny”.

– Gdybym powiedział, o czym ona była, stałaby się ona rozmowa publiczną; gdyby to była rozmowa publiczna, pewnie jej przebieg i charakter byłby tez inny – powiedział Szczerski. Prezydencki minister dodał również, że na ten moment rozmowa „jest własnością obu panów” i dopóki nikt go nie upoważni, on nie zdradzi jej treści.

ZOBACZ:
Bursztynowa Komnata nadal poszukiwana. Znamy nowe tropy!

– Utrzymajmy charakter nieformalny, prywatny tej rozmowy – zakończył bliski współpracownik Andrzeja Dudy.

Wyborcy PiS wkurzeni?

Po opublikowaniu w sieci nagrania, na którym widzimy, jak Andrzej Duda rozmawia z Donaldem Tuskiem, w mediach społecznościowych zawrzało. Szczególnie niepocieszeni byli niektórzy zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, iż prezydent nie powinien wdawać się w dyskusje z takim człowiekiem jak Donald Tusk.

Ich zdaniem szef Rady Europejskiej jest wrogiem rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosława Kaczyńskiego, a prezydent Andrzej Duda, który fotel głowy państwa objął startując z poparciem PiS, nie powinien się z nim spoufalać.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczna zmiana dla polskich kierowców. Wielu z nich wreszcie odetchnie