Gigantyczna ustawka na polskiej autostradzie. Kierowcy byli w szoku!

Gigantyczna ustawka pseudokibiców miała miejsce w sobotę na autostradzie A2 niedaleko węzła Wiskitki. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z przejeżdżających kierowców.

Ustawka miała miejsce na autostradzie A2, niedaleko węzła Wiskitki. W chuligańskim zbiegowisku brali udział pseudokibice Legii Warszawa oraz Widzewa Łódź. Mężczyźni zatrzymali swoje auta na drodze szybkiego ruchu, a następnie masowo wylegli na autostradę. W efekcie powstał gigantyczny korek.

Na miejscu szybko przybyli funkcjonariusze policji, którzy podjęli interwencję wobec krewkich, gotowych do konfrontacji mężczyzn.

Policjanci ruszyli w stronę chuliganów i po kilku próbach „przekonali ich”, by wrócili do swoich aut. Po kilkunastu minutach kibole obu zespołów wsiedli do swoich pojazdów i rozjechali się.

Ustawka na A2. Kierowca nagrał całe zdarzenie

Ustawka, która miała miejsce na autostradzie A2, zszokowała kierowców jadących drogą szybkiego ruchu. Jeden z nich zarejestrował całe zajście kamerą samochodową, a następnie umieścił film w sieci.

Widzimy na nim, jak grupa mężczyzn w białych koszulkach (najprawdopodobniej kiboli Legii), stoi na drodze przy swoich samochodach. W oddali stoi druga grupa pseudokibiców. Wszystko, pomimo tego, iż w środku widać policyjne radiowozy, zmierza do konfrontacji pomiędzy ekipami.

Po chwili mężczyzna, który filmuje całe zdarzenie, odjeżdża. Akcja policji, o której piszemy wcześniej, najprawdopodobniej miała miejsce kilka minut później.

Kibole jechali na mecze

Kibole, który najprawdopodobniej przypadkowo spotkali się na autostradzie, jechali na mecze wyjazdowe swoich drużyn. Kibice z Warszawy byli w drodze na spotkanie ekstraklasy, w którym Legia Warszawa mierzyła się z Miedzią Legnica. Fani drugoligowego Widzewa podróżowali z kolei do Siedlec, gdzie zawodnicy RTS-u grali mecz z miejscową Pogonią.

Zarówno Legia, jak i Widzew wygrały swoje mecze. „Wojskowi” pokonali w Legnicy Miedź 4-1, zaś Łodzianie wygrali w Siedlcach 1-0.

Kibice Legii Warszawa oraz Widzewa Łódź, to grupy, które nie pałają do siebie sympatią. Podczas meczów ligowych z udziałem tych drużyn na trybunach zawsze było gorąco. W ostatnich latach sytuacja się uspokoiła ze względu na fakt, iż Widzew z powodu problemów finansowych tułał się po niższych ligach.