Będzie kolejny Polak w Juventusie? Włoskie media podają, że mistrz Włoch chce zapłacić za niego 20 milionów euro!

Fot. YouTube

Krzysztof Piątek notuje kapitalny początek sezonu we włoskiej Serie A. Polski napastnik CFC Genoa w pięciu rozegranych dotychczas meczach ligowych aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Nic dziwnego, że zainteresowanie naszym rodakiem zaczęły wyrażać największe kluby. Wśród nich m.in. Juventus Turyn.

Krzysztof Piątek szaleje na włoskich boiskach. Napastnik, który niedawno zaliczył debiut w pierwszej reprezentacji Polski (zagrał kilkadziesiąt minut w starciu z Irlandią) w pięciu rozegranych dotąd meczach Serie A zdobył sześć bramek. Kolejne cztery dołożył w jednym (!) meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Włoch. W spotkaniu, w którym CFC Genoa mierzyła się z Lecce Krzysztof Piątek aż czterokrotnie zmusił bramkarza do kapitulacji.

Włoskie media rozpisują się na temat naszego rodaka. Pojawiły się w nich także spekulacje transferowe dotyczące napastnika Genoi. Zgodnie z nimi zainteresowana usługami Polaka ma być niemiecka Borussia Dortmund.

Według włoskich dziennikarzy Niemcy widzą w Piątku następcę Roberta Lewandowskiego, który przed laty robił furorę w koszulce BVB. Ponadto, działacze niemieckiego klubu mają dobre doświadczenia z Polakami. W Dortmundzie występowali bowiem Euzebiusz Smolarek i Jakub Błaszczykowski, a zawodnikiem klubu cały czas pozostaje Łukasz Piszczek (jest nawet wicekapitanem).

Krzysztof Piątek w Juventusie Turyn?

To jednak nie koniec medialnych spekulacji. Włosi twierdzą bowiem, że zainteresowanie Krzysztofem Piątkiem wyraża odbudowujący swoją potęgę Inter Mediolan, który występuje w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów (w pierwszym meczu pokonał Tottenham Hotspur 2-1).

Jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak informacja podana przez „La Gazetta dello Sport”. Największy włoski dziennik twierdzi, że chrapkę na Piątka ma… Juventus Turyn. „Stara Dama” regularnie kupuje bowiem gwiazdy z mniejszych klubów Serie A i zdaniem dziennikarzy wspomnianej gazety włodarze Juve zagięli parol na naszego rodaka.

Jeżeli doszłoby faktycznie doszłoby do transferu Krzysztof Piątek byłby trzecim Polakiem w Juventusie. W przeszłości w tym zespole występował bowiem Zbigniew Boniek, a obecnie graczem „Starej Damy” pozostaje bramkarz, Wojciech Szczęsny.

Co ciekawe, gdyby mistrz Włoch naprawdę zdecydowałby się pozyskać Piątka, ten mógłby stworzyć duet napastników z Cristiano Ronaldo, a to zdecydowanie działa na wyobraźnię.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]