Ujawniono sekret królowej Elżbiety II. Ma sztuczną dłoń!

Fot. Flickr/Government of Alberta

Zaskakujące informacje ujawniła księżniczka Anna. Okazuje się, że królowa Elżbieta II… używa sekretnej maszyny.

Królowa Elżbieta II jest uwielbiana przez brytyjską społeczność. Seniorka rodu Windsorów, podczas swoich przejazdów przez miasto w trakcie uroczystości, zwykle pozdrawia zgromadzonych poddanych machaniem ręki. Księżniczka Anna zdradza, że gdy królowa się męczy i ma problem z podniesieniem dłoni, to mimo to… nadal ją macha. W jaki sposób to robi?

Anna ujawnia, że w takich sytuacjach królowa zawsze ma plan awaryjny. Brzmi to nieprawdopodobne, ale Elżbieta II wyciąga wówczas… sztuczną dłoń, która – kolokwialnie mówiąc – „wykonuje za nią robotę”.

Elżbieta II ma sztuczną dłoń

Skąd królowa Elżbieta II ma sztuczną dłoń? Księżniczka Anna przyznaje, że seniorka rodu otrzymała ją od grupy australijskich studentów, którzy przygotowali nietypową „maszynę machającą”.

Zdaniem Anny twórcy wynalazku przekazując królowej maszynę chcieli „zachować się arogancko”, jednak ta zareagowała zgoła inaczej, niż się spodziewali. Księżniczka Anna przyznaje bowiem, że Elżbieta II „była zachwycona”.

– Chcieli zachować się arogancko, ale Jej Wysokość była zachwycona – powiedziała.

Sztuczna dłoń to nie jedyny plan awaryjny

Robert Hardman z „Queen Of The World” ujawnia, że nie tylko Elżbieta II ma plan awaryjny. Niekiedy podobnie postępują bowiem członkowie jej dworu. Hardman przypomina sytuację z udziałem załogi luksusowego jachtu Britannia należącego do brytyjskiej monarchini.

Dziennikarz przypomina, że podczas jednego z rejsu śródlądową drogą morską marynarze mieli dość nieustanne pozdrawiania tłumów zebranych na brzegu. Podjęli więc kontrowersyjną, ale jedyną ich zdaniem słuszną decyzję. Nie chcąc urazić mieszkańców kolejnych miejscowości utworzyli grupę, która… zajmowała się jedynie machaniem poddanym brytyjskiej królowej.

Elżbieta II

Królowa Elżbieta II pełni swoją funkcję od od 6 lutego 1952 (została koronowana 2 czerwca 1953 roku).

ZOBACZ:
Broniarz nie daje za wygraną! Nie uwierzycie, co planuje

Oprócz Zjednoczonego Królestwa jest również głową 15 innych państw. Mowa o: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Barbadosu, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona.

Od 13 października 2016 jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczna ustawka na polskiej autostradzie. Kierowcy byli w szoku!