Zaskakujące słowa Pawła Kukiza! Wyparł się kandydata Kukiz’15 na prezydenta Warszawy?


Zaskakujące słowa wypowiedział Paweł Kukiz podczas spotkania z wyborcami w Kielcach. Lider Kukiz’15 niemal wprost wyparł się Marka Jakubiaka, kandydata swojego ruchu na prezydenta Warszawy.

Paweł Kukiz przyjechał do Kielc, by spotkać się z mieszkańcami przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Lider Kukiz’15 mówił o sprawach bieżących oraz kandydatach ruchu w województwie świętokrzyskim.

W pewnym momencie lider opozycyjnej formacji został zapytany o wybory prezydenckie w Warszawie, w których startuje kandydat Kukiz’15, Marek Jakubiak. Wówczas Paweł Kukiz pokusił się o zaskakującą opinię.

Paweł Kukiz wyparł się własnego kandydata?!

Podczas swojej wypowiedzi Paweł Kukiz przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż Marek Jakubiak nie ma większych szans na zwycięstwo w stolicy. Na miejscu musi mierzyć się bowiem zarówno z Rafałem Trzaskowskim, który reprezentuje Koalicję Obywatelską, jak i Patrykiem Jakim, który startuje z poparciem Zjednoczonej Prawicy.

To jednak nie koniec zaskoczeń. Kukiz przyznał bowiem, że… nie do końca popiera kandydaturę Marka Jakubiaka.

– W Warszawie widzę kandydatów, którzy są… Tzn. po prostu wiem, że nasz kandydat wielkich szans nie ma, poza tym moja sympatia nie jest do końca mocno nakierowana na naszego kandydata. Mam również inne osoby, którym mocno kibicuję. Dla dobra Warszawy. Na tym to polega – powiedział Paweł Kukiz.

Słowa Kukiza skomentował były dziennikarz, a obecnie szef biura prasowego partii Wolność, Marcin Dobski.

– To są jakieś jaja! Kukiz w Kielcach mówi, że Jakubiak nie ma szans w Warszawie i że nie sympatyzuje z własnym kandydatem – napisał na Twitterze.

Jakie szanse ma Jakubiak?

W najnowszym sondażu dotyczącym wyborów prezydenckich w Warszawie oszacowano szanse wszystkich kandydatów ubiegających się o objęcie urzędu. Liderami są oczywiście Rafał Trzaskowski oraz Patryk Jaki.

ZOBACZ:
Portret Młodzieńca. Gdzie jest najcenniejszy polski obraz?

Tego pierwszego popiera 38,2% ankietowanych, zaś kandydata Zjednoczonej Prawicy – 35,2%. Marek Jakubiak, kandydat Kukiz’15, może liczyć na 3,3% głosów.