Janusz Gajos ostro o księżach u Moniki Olejnik. Mocne słowa aktora!

Janusz Gajos, znany polski aktor, który odegrał jedną z głównych ról w kontrowersyjnym filmie „Kler”, był gościem Moniki Olejnik w jej autorskim programie pt. „Kropka nad i”. Tematem przewodnim rozmowy był obraz Wojciecha Smarzowskiego.

Janusz Gajos, który w filmie „Kler” wcielił się w rolę wyjątkowo kontrowersyjnego biskupa Mordowicza, był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i”. Aktor z dziennikarką rozmawiali oczywiście o obrazie Wojciecha Smarzowskiego, który nad Wisłą wywołał mnóstwo dyskusji.

Podczas rozmowy Janusz Gajos mówił m.in. o problemach Kościoła Katolickiego. Dodawał jednak, że film nie jest atakiem na wiarę katolicką.

– To nie jest film przeciwko wierze, nie przeciwko Kościołowi – zapewnia Janusz Gajos.

– Na pewno jest przeciw Kościołowi jako instytucji, która jest daleka od duchowości, że to jest rodzaj teatru, który ma swoją kurtynę, za którą dzieją się różne rzeczy, bardzo ludzkie. (…) Jak się tam zagląda, to wywołuje wielki sprzeciw określonych sfer, które bronią magii Kościoła – dodaje.

Janusz Gajos: ten film powinien być wstrząsem

W rozmowie z Moniką Olejnik, Janusz Gajos przyznał, iż ma nadzieję, ze film „Kler” wywoła wstrząs.

– Ten film powinien być takim wstrząsem i myślę, że będzie taki wstrząsem. Wiemy o wielu przypadkach, jakie nie mieszczą się w głowie. Jest pewnego rodzaju ochrona ludzi, którzy dopuszczają się rzeczy strasznych. Normalny człowiek zostałby surowo ukarany, oni są ukrywani – oświadczył.

Gajos zadowolony z frekwencji

Janusz Gajos pytany był również o to, jak odnosi się do zainteresowania filmem Wojciecha Smarzowskiego. Obraz obejrzało już bowiem ponad milion osób.

Aktor przyznał, że rekordowa oglądalność „Kleru” – „dodaje mu otuchy”.

935 357 – tyle osób obejrzało film „Kler” w miniony weekend. Dane polskiego box office’a wskazują, że kontrowersyjny obraz Wojciecha Smarzowskiego osiągnął rekordowy wynik w historii polskiego kina. Dotychczas najwięcej widzów na weekendowej premierze zgromadził film „Pięćdziesiąt twarzy Greya” (2015). Oglądało go wówczas 834 479 osób.

ZOBACZ:
Marcinkiewicz wezwany do prokuratury. Były premier pójdzie do więzienia?

W filmie „Kler” oprócz Gajosa występują także inni znani polscy aktorzy. Wśród nich Jacek Braciak, Robert Więckiewicz czy Arkadiusz Jakubik.