Aktor nie zostawiał na PiS suchej nitki. Teraz im dziękuje

Fot. Facebook/Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek, polski aktor, opublikował w serwisie Facebook wpis, w którym opowiedział o swojej traumatycznej podróży do Meksyku. Na miejscu został okradziony, a lokalne służby nie chciały mu pomóc. Pomogli mu za to przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej.

Jacek Poniedziałek opublikował w serwisie Facebook wpis, w którym opowiedział o swojej podróży do Meksyku. Aktor relacjonuje, że podczas wizyty w restauracji został ukradziony. Stracił wszystkie dokumenty, pieniądze oraz karty płatnicze. Gdy próbował wymusić na właścicielach restauracji, by pokazali mu film z monitoringu, ci… nie zgodzili się.

– Mijają zatem kolejne dwa dni i gdy w końcu masz szczęście zastać menadżera, on uznając cię za intruza, który już dawno powinien był wyjechać, z wielką łaską umawia się z tobą, że pokaże ci zapis za kilka godzin – pisze Poniedziałek.

Jacek Poniedziałek więcej do Meksyku nie pojedzie

Jacek Poniedziałek w swoim wpisie zadeklarował, iż do Meksyku więcej się nie wybierze. Wpływ na to ma z pewnością również postawa jednego z urzędników na lotnisku. Mężczyzna nie chciał bowiem wydać aktorowi formularza wyjazdowego.

– Informują mnie, że w zeznaniu z policji wypełnionym przez jej pracownicę po hiszpańsku i podsuniętym ci do podpisania stoi jak byk, że nikt ci nic nie ukradł – tylko sam zgubiłeś, wobec czego musisz zabulić 500 peso (100 zł) – pisze Poniedziałek.

– Kiedy tłumaczysz, że nie możesz zapłacić, bo jako ofiara kradzieży nie masz czym ani jak wypłacić, pani mówi, że muszę, bo inaczej nie dostanę nowego formularza i mnie nie wypuszczą z tego raju – dodaje.

Aktorowi pomogli polscy dyplomaci

Jacek Poniedziałek przyznaje, że pomocy udzielili mu polscy dyplomaci. Aktor, który w przeszłości wielokrotnie krytykował PiS, zdradził, że byli to ludzie reprezentujący obecną władzę. Pomimo tego, zajęli się nim i załatwili wszystkie formalności związane z jego powrotem do kraju.

ZOBACZ:
Meghan i Kate walczą z plotkami! Relacje kobiet zaskakują

– Świeżo mianowani. Pół chyba roku temu. A zatem z obecnego rozdania politycznego. Pan ambasador Maciej Ziętara i Pan konsul Tomasz Myśliwiec. Najpierw bardzo szybko wyrobili mi paszport, a gdy w sidłach lotniskowej urzędniczej biurokracji przeżywałem męki Józefa K. nie tylko wspierali radą przez telefon, ale też wykonali kilka dyplomatycznych rozmów z wszechwładnymi urzędnikami meksykańskiego ministerio, co okazało się na tyle skuteczne, że ostatecznie wyjechałem z tego piekła cały i zdrowy. Obydwu Panom chwała. I wielkie dzięki – zakończył.

https://www.facebook.com/jacekmichalmonday/posts/10212605276066428

Jacek Poniedziałek to polski aktor teatralny, filmowy i serialowi. Widzowie mogą pamiętać go m.in. z roli w popularnej produkcji TVP pt. „M jak Miłość”. Kilka lat temu aktor publicznie ogłosił, że jest homoseksualistą. Wielokrotnie krytykował również rząd PiS oraz polityków tej partii.