Wojciech Cejrowski skomentował „Kler”. Tak ostro o filmie Smarzowskiego nie mówił jeszcze nikt

wojciech cejrowski

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik oraz publicysta, skomentował premierę filmu „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Tak mocnej opinii na temat kontrowersyjnego obrazu nie wygłosił jeszcze nikt.

Wypowiedź, w której Wojciech Cejrowski komentuje film „Kler”, została opublikowana w serwisie YouTube. W zamieszczonym na platformie wideo nagraniu podróżnik dyskutuje na temat obrazu Wojciecha Smarzowskiego z dziennikarzem Andrzejem Rudnikiem.

Wojciech Cejrowski nie szczędzi ostrych słów pod adresem kontrowersyjnej produkcji.

– Nie muszę oglądać filmu, żeby zawierzyć opinii innych osób, tak jak nie muszę oglądać własnej kiszki stolcowej, ale mogę zaufać lekarzowi, który wprowadził tam sondę – powiedział Cejrowski, który co czwartek komentuje bieżące wydarzenia dla telewizji TVP Info.

Wojciech Cejrowski i… fekalne porównania

To jednak nie koniec mocnych wypowiedzi Cejrowskiego. W dalszej części rozmowy podróżnik użył bowiem wyjątkowo wymownego porównania.

– Nie muszę sam oglądać filmu z własnego tyłka. I w odniesieniu do filmu „Kler” mam dokładnie tak samo – oświadczył i dodał, że już z samego opisu filmu można wywnioskować, iż Wojciech Smarzowski „wysmażył kaszanę”.

W swoim komentarzu Wojciech Cejrowski przyznaje również, że nie zgadza się z tezami postawionymi w filmie, ponieważ ma w swojej rodzinie przedstawicieli stanu duchownego. Podróżnik przyznaje, że jego siostra jest zakonnicą, brat zakonnikiem, a wujek był księdzem biskupem.

– Ja znam inny kler, lubię kler, przyjaźnię się z księżmi. Najwięksi moi przyjaciele to są księża po doktoratach, z którymi se piję wino, ale ani się nie upijają, ani nie mają dziwki zamiast gosposi – powiedział kontrowersyjny publicysta.

„Kler”. Co sądzi o nim o. Adam Szustak?

Film „Kler” komentowany był również przez przedstawicieli stanu duchownego. W tym o. Adama Szustaka, znanego dominikanina, który ewangelizuje za pośrednictwem swojego kanału w serwisie YouTube.

ZOBACZ:
Bursztynowa Komnata odnaleziona w Polsce?! Patrzy cały świat

– Nie wyrządzi on więcej szkody, niż Kościół już ma porobione – powiedział o. Adam Szustak po obejrzeniu obrazu autorstwa Wojciecha Smarzowskiego.

Dominikanin podkreśla, że dla osób związanych z Kościołem film Wojciecha Smarzowskiego powinien być motywacją do nawrócenia. Szustak przyznaje, że on odebrał go właśnie w ten sposób i dodaje, iż należy robić wszystko, aby nigdy nie być utożsamianym z księżmi pokazanymi w “Klerze”.

ZOBACZ TAKŻE: O. Adam Szustak poszedł na “Kler” w habicie! Opowiedział, jak zareagowali ludzie w kinie (WIDEO)