Morawiecki zadrwił z Tuska. Szef Rady Europejskiej postanowił mu odpowiedzieć!

Fot. Flickr/EU2017EE

Mateusz Morawiecki zadrwił z Donalda Tuska. Podczas spotkania z mieszkańcami Dębicy premier odniósł się do słynnych meczów piłkarskich, w których chętnie uczestniczył obecny szef Rady Europejskiej.

W niedzielę 7 października Mateusz Morawiecki gościł w Dębicy. Na miejscu spotkał się z mieszkańcami. Podczas swojego wystąpienia mówił m.in., że rząd Prawa i Sprawiedliwości „wbrew potężnej sile mediów i zafałszowaniu rzeczywistości przywraca wartości konstytucyjne, wolność i normalność”.

W wystąpieniu szefa rządu znalazło się również odniesienie do poprzedników, czyli gabinetu PO-PSL, któremu przewodniczył ówczesny premier, Donald Tusk. Mateusz Morawiecki nawiązał do słynnych meczów piłkarskich, które ze swoimi ministrami rozgrywał obecny szef Rady Europejskiej.

– My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy. Czasami popełniamy błędy; kto nie popełnia błędów znaczy, że nic nie robi – powiedział premier.

– W Polsce są coraz bardziej widoczne polskie zasady gry, tak jak we Francji francuskie, a w Niemczech niemieckie. My chcemy w Polsce ustalać zasady gry dla nas i ustalamy – dodał.

Mateusz Morawiecki zaczepia, Donald Tusk odpowiada

Na słowa premiera zareagował sam zainteresowany, czyli Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej, który w przeszłości kierował polskim rządem, opublikował wpis w serwisie Twitter.

Tusk nie rozpisywał się i odpowiedział na „wrzutkę” Mateusza Morawieckiego jednym zdaniem. Mocno zaczepnym.

– Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów – napisał.

Komentarze

Pod wpisem Donalda Tuska momentalnie zaroiło się od komentarzy. Wśród komentujących znalazł się m.in. były wicepremier oraz przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, Janusz Piechociński.

– To prawda, oczywiście obok zbierania grzybów. Piłka to jednak bardziej zespołowe działanie….Bawaria czy Szwajcaria? – napisał polityk.

Wpis Tuska skomentował też generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Pod tweetem szefa Rady Europejskie pojawiły się też negatywne oceny.

ZOBACZ:
Biedronka podpadła klientom. Musieli słono zapłacić

– Zamiast ścigać tych, którzy oszukiwali nasze państwo wyłudzając VAT, woleliście haratać w gałę! Albo siedząc po restauracjach załatwialiście „arabowi” darmowe przeloty do Gdańska – napisał jeden z internautów.