Szwedzka Polonia zachwycona. Andrzej Grabowski wystąpi…

Grabowski w Szwecji. Polacy w Szwecji nie kryją zachwytu w związku z tą inicjatywą. Andrzej Grabowski, gwiazdor m.in. serialu Świat Według Kiepskich telewizji Polsat czy kultowego już filmu Pitbull, wystąpi w Szwecji.

Grabowski w Szwecji

Któż nie zna Andrzeja Grabowskiego. Dla wielu wciąż Ferdek Kiepski, jednak od wielu lat popularny aktor pracuje nad tym, by nie być kojarzonym wyłącznie z rolą bezrobotnego alkoholika. Chyba z powodzeniem, bo za rolę w „Pitbullu” zebrał świetne recenzje.

Jednak Grabowskiego możemy oglądać nie tylko na małym i dużym ekranie. Aktor występuje również w teatrze oraz daje występy satyryczne. I w tym właśnie celu uda się w najbliższym czasie do szwedzkiego Malmoe. Cel? Oczywisty: rozbawić do łez rodaków. Grabowski w Szwecji pojawi się już w drugiej połowie października.

Andrzej Grabowski w Malmö – bilety

Już 28 października w Malmö pojawi się znany polski artysta. Andrzej Grabowski w Malmoe da występ satyryczny. Występ odbędzie się w Teater Ungdomens Hus w Malmö w niedzielę, 28 października 2018 roku, o godz. 16.30.

W jaki sposób można nabyć bilety na występ Andrzeja Grabowskiego w Malmoe? Można to zrobić m.in. w Butiku Tip-Top, Delikatesach Sylwia, Pool Food oraz u Joli. Wszystkie numery telefonów podano na plakacie poniżej.

Andrzej Grabowski w Szwecji Polsat Świat Według Kiepskich

Kim jest Andrzej Grabowski

Urodził się w 1952 roku w Chrzanowie. W roku 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i rozpoczął karierę aktorską. W tym samym roku debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu „Karykatury”. Od tego czasu grał już w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Starym i Teatrze Scena STU w Krakowie oraz w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji. Już na studiach zadebiutował w filmie „Odejścia, powroty”, jednak prawdziwą sławę przyniosła mu rola Ferdynanda w serialu „Świat według Kiepskich”, z którym do dzisiaj jest kojarzony.

Kabaret Andrzej Grabowski Show

Talent komediowy znanego aktora sprawił, iż zaczął on występować na estradzie jako „Andrzej Grabowski Show”. W prześmiesznym programie kabaretowym prezentuje teksty znane i lubiane, ale także nowe – w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia. Wciela się przy tym w różne postacie, z czego najpopularniejszy jest góral – specyficznie postrzegający rzeczywistość. Swoje monologi Andrzej Grabowski często prezentuje w telewizji. Brał udział w wielu programach, jak na przykład „Z Grabowskim po raju”, „Noc Sylwestrowa 2003/2004” z kabaretem Elita. Wiele razy pojawiał się też na kabaretonach w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i innych.