Fani zdruzgotani. Artur Barciś chciał się zabić

Artur Barciś

Artur Barciś to człowiek, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Aktor kojarzony głównie z ról komediowych w takich serialach jak Miodowe Lata telewizji Polsat czy Ranczo TVP, podzielił się wstrząsającym wyznaniem.

Tadeusz Norek, Arkadiusz Czerepach, Artur Barciś. Dla wielu to „ta sama osoba”. Choć Artura kojarzymy z przaśnych ról i podświadomie uważamy za śmieszną, często nieporadną osobę, to rzeczywistość jest zgoła inna.

Wystarczy obejrzeć jakikolwiek wywiad z gwiazdorem Polsatu (a później TVP), by przekonać się, że w rzeczywistości to zupełnie inna postać, niż na ekranie. Poważny, ułożony, często kontrowersyjny człowiek. Nie stroni od tematów politycznych, co dla aktora często bywa brzemienne w skutkach.

Ponadto, jak się okazuje, Artur Barciś ma za sobą próbę samobójczą.

W tygodniku „Dobre Chwile” właśnie ukazał się artykuł, w którym poruszono temat ciężkich przeżyć Barcisia. Gdy stracił pracę w Teatrze Narodowym, zdarzało się, że nie miał gdzie mieszkać, o pieniądzach na wyjście z dołka nie wspominając. Aktor prawdopodobnie popadł wtedy w ciężko depresję, choć nie było nikogo, kto by ją zdiagnozował.

– Pamiętam, że pijany, w nocy, poszedłem na Most Śląsko-Dąbrowski i chciałem skończyć ze sobą. Do dziś nie wiem, co mnie powstrzymało – opowiada Barciś.

Kim jest Artur Barciś

Artur Barciś bardzo często występuje w charakterystycznych rolach drugoplanowych – wyrazistych i dających się zapamiętać. Nierzadko grywa postacie dziwaków bądź osób w jakiś sposób pokrzywdzonych przez los (niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie).

Popularność zyskał dzięki występom w programie Okienko Pankracego przeznaczonym dla młodych widzów. Pod koniec lat 90. zyskał też sympatię telewidzów dzięki jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym Miodowe Lata (Polsat), gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka. Sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i w dramatycznych.

W ostatnich latach (2006-2015) gigantyczną sympatię zyskał dzięki roli – paradoksalnie negatywnej – Arkadiusza Czerepacha w serialu Ranczo TVP. Dziś występuje głównie w teatrze.