Lidl: toksyczne jedzenie w sprzedaży! Klienci o niczym nie wiedzieli

Sklep Lidl

Kolejne przerażające doniesienia. Polacy o niczym nie wiedzieli. Jeden z najpopularniejszych produktów sieci Lidl okazał się silnie trujący. Gigant ostatnio musiał wycofywać ze swojej oferty skażone chemicznie warzywa, czy pomidory zawierający plastik. Tym razem sklep oferował jedzenie, które zawierało coś znacznie gorszego. 

O niebezpieczeństwie poinformował sanepid. W związku z ostrzeżeniem wydanym przez instytucję, Lidl zdecydował się wycofać z oferty produkt powodujący wielkie zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Po interwencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej sklep wycofał całą partię cieszącego się ogromną popularnością produktu. W jedzeniu odnaleziono pałeczki salmonelli.

Lidl: niebezpieczne produkty w sprzedaży

Bakterie, które sanepid wykrył w jedzeniu oferowanym przez Lidl wywołują między innymi ogromne zatrucie pokarmowe. Co gorsza, w niektórych przypadkach może dojść do zainfekowania narządów wewnętrznych oraz problemów ze stawami.

Spożycie skażonego tymi bakteriami jedzenia może objawiać się rozwolnieniem, ciężkim bólem brzucha, bólami głowy oraz wymiotami. Osoby, które zmagają się z infekcją muszą regularnie nawadniać organizm, który szybko odwadnia się wskutek biegunki, czy wymiotów. W skrajnych przypadkach konieczne jest stosowanie zaleconych przez lekarza antybiotyków.

Skażone jedzenie zniknęło już z półek sieci Lidl. Gigant apeluje do swoich klientów w trosce o ich zdrowie, aby zwrócili zakupiony produkt. Zwrócić należy tatara wołowego, którego data przydatności do spożycia upływa 3 września bieżącego roku. To właśnie w tym produkcie znajdują się pałeczki salmonelli.

– W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony – ogłoszono oficjalnie.

Lidl wycofał produkt, po interwencji sanepidu

Wszystko wyszło na jaw, gdy sanepid zawitał do zakładu, w którym produkowany jest tatar wołowy. Lidl poinformował dokładnie, o jaki numer partii skażonego towaru chodzi.

– Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu Tatar wołowy 200 g z terminem przydatności do spożycia do 03/09/2018 o numerze partii 03218218. W badaniach wykonanych przez SANEPID stwierdzono obecność pałeczek Salmonella, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu – napisano.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]