Merkel napluła Polakom w twarz. Ten klip zobaczy cały świat

Angela Merkel

Niemiecka kanclerz wróciła. I to w stylu, który przyprawia o ciarki, bo cała prawda wychodzi na jaw. Propagatorka solidarności w ramach UE stanęła przeciwko Polsce ramię w ramię z… Władimirem Putinem. Angela Merkel pokazała, jak bardzo „zależy jej” na Polakach. 

Takich mamy partnerów za zachodnią granicą. Ci, którzy wymagają od nas daleko idącej solidarności w ramach „Wspólnoty” właśnie (który to już raz?) wbili nam nóż w plecy. I to wespół (który to już raz?) z przywódcą Rosji.

Bo gdy chodzi o dzielenie się problemem (jak w przypadku kryzysu migracyjnego), solidarność jest wymagana. Natomiast jeśli o interesy chodzi, to nie ma sentymentu. Berlin właśnie zobrazował nam to tak dobitnie, że zapamiętamy to przez kolejne dekady.

Angela Merkel napluła Polakom w twarz. Oto solidarność UE

O tym, że Polska i kraje sąsiednie mocno protestują przeciwko budowie gazociągu Nord Stream 2 wiadomo od dawna. Od dawna wiadomo również, że Berlin i Moskwa ignorują te głosy sprzeciwu. Jednak teraz przeszli samych siebie.

Chodzi o klip, który zobaczy cały świat. Niemcy i Rosja już promują… Nord Stream 2! Okazuje się, że nowy europejski gazociąg, który ominie m.in. Polskę i Ukrainę, będzie głównym sponsorem jednej z największych imprez sportowych w Europie.

12 września rozpoczęły się rozgrywki Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Okazuje się, że jednym z nowych sponsorów rozgrywek został… gazociąg Nord Stream 2. Hasło reklamowe brzmi: „EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2”.

Motywem całej kampanii jest „pojednawcze” zdjęcie Angeli Merkel z m.in. Dimitrijem Miedwiedewem. Kojarzymy je głównie z podpisaniem umowy na pierwszą część gazociągu. Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, w jaki sposób obchodzą się z nami partnerzy z zachodu, to ten przykład idealnie to obrazuje.

Świat wie, że Polska protestowała. Bo i protestowaliśmy bardzo głośno. Mimo wszystko klip promujący tę kontrowersyjną inicjatywę obiegnie świat. Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych będzie transmitowana przez 38 stacji telewizyjnych z całego świata. Sygnał będzie jasny: w Europie nikt się z Polską nie liczy. Dziękujemy, Pani kanclerz.