Michał Szpak atakuje Jakiego! Zaskakujący cios

Michał Szpak Patryk Jaki
Michał Szpak i Patryk Jaki

Wokalista Michał Szpak narzeka na hejt wymierzony w swoją osobę. Tymczasem sam włączył się w kampanię polityczną, mimo iż na pewno zdaje sobie sprawę, jak brzemienne w skutkach może to być dla artysty. Laureat drugiej nagrody X-Factor Polsatu z 2011 roku idzie na całość.

Zaledwie kilkanaście godzin temu Michał Szpak skarżył się na hejt. W rozmowie z celebryckim portalem „Party” opowiadał, jak skandaliczne i niedopuszczalne teksty kierowane są pod jego adresem.

– Zdarzyło mi się usłyszeć od starszego pana w sklepie: „Ty, k****, małpo, wypier***** stąd”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta, Pier***lony pedał”. Zawsze mnie to śmieszyło, bo nawet jeśli byłbym transwestytą, to co komu do tego? – opowiada Szpak.

Michał Szpak atakuje Patryka Jakiego

Zresztą podobnych wywiadów Szpak udziela od wielu, wielu lat. Odkąd w 2011 roku zajął drugie miejsce w popularnym talent show „X-Factor”, regularnie zbija celebrycki kapitał na szeroko rozumianej mowie nienawiści. Uważa, że ludzie go nie lubią, bo ma długie włosy.

Na każdym kroku zaznacza, że bardzo chciałby, by ludzie w Polsce zmienili podejście, nie komentowali jego zachowania czy wyglądu. Tymczasem właśnie… włączył się w kampanię polityczną. Udowodnił tym samym, że hejt – jeśli nie dotyczy jego osoby – jest dla niego jak najbardziej dopuszczalny.

Na instagramowym profilu Michała Szpaka pojawiła się fotografia, na którym widać popisany sprayem plakat kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy – Patryka Jakiego.

Wandale napisali m.in.: „pozory”, „zło”, „głupota”, „kłamstwa”. Umieszczono także bardzo duże hasło: „wstyd”. Michał Szpak ewidentnie wyraził aprobatę wobec nienawistnych haseł i niszczenia materiałów wyborczych. Zdjęcie skomentował słowami: „Tyle w temacie. Kocham Warszawę”. Tym samym nie pozostawił złudzeń ws. swojego stosunku do prawicowego kandydata. Czy ktoś ma wątpliwości, na czyjego kandydata odda głos?

ZOBACZ:
Broniarz nie daje za wygraną! Nie uwierzycie, co planuje

Kim jest Michał Szpak

Michał Szpak (ur. 26 listopada 1990 w Jaśle) – polski piosenkarz wykonujący muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku, z pogranicza popu, rocka, pop-rocka, muzyki symfonicznej, ballady i pop opery.

Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor (2011). Zwycięzca Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem „Oczy czarne” (2013). Laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015). Reprezentant Polski z utworem „Color of Your Life” w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016). Laureat nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016).