Michał Szpak atakuje Jakiego! Zaskakujący cios

Michał Szpak Patryk Jaki
Michał Szpak i Patryk Jaki

Wokalista Michał Szpak narzeka na hejt wymierzony w swoją osobę. Tymczasem sam włączył się w kampanię polityczną, mimo iż na pewno zdaje sobie sprawę, jak brzemienne w skutkach może to być dla artysty. Laureat drugiej nagrody X-Factor Polsatu z 2011 roku idzie na całość.

Zaledwie kilkanaście godzin temu Michał Szpak skarżył się na hejt. W rozmowie z celebryckim portalem „Party” opowiadał, jak skandaliczne i niedopuszczalne teksty kierowane są pod jego adresem.

– Zdarzyło mi się usłyszeć od starszego pana w sklepie: „Ty, k****, małpo, wypier***** stąd”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta, Pier***lony pedał”. Zawsze mnie to śmieszyło, bo nawet jeśli byłbym transwestytą, to co komu do tego? – opowiada Szpak.

Michał Szpak atakuje Patryka Jakiego

Zresztą podobnych wywiadów Szpak udziela od wielu, wielu lat. Odkąd w 2011 roku zajął drugie miejsce w popularnym talent show „X-Factor”, regularnie zbija celebrycki kapitał na szeroko rozumianej mowie nienawiści. Uważa, że ludzie go nie lubią, bo ma długie włosy.

Na każdym kroku zaznacza, że bardzo chciałby, by ludzie w Polsce zmienili podejście, nie komentowali jego zachowania czy wyglądu. Tymczasem właśnie… włączył się w kampanię polityczną. Udowodnił tym samym, że hejt – jeśli nie dotyczy jego osoby – jest dla niego jak najbardziej dopuszczalny.

Na instagramowym profilu Michała Szpaka pojawiła się fotografia, na którym widać popisany sprayem plakat kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy – Patryka Jakiego.

Wandale napisali m.in.: „pozory”, „zło”, „głupota”, „kłamstwa”. Umieszczono także bardzo duże hasło: „wstyd”. Michał Szpak ewidentnie wyraził aprobatę wobec nienawistnych haseł i niszczenia materiałów wyborczych. Zdjęcie skomentował słowami: „Tyle w temacie. Kocham Warszawę”. Tym samym nie pozostawił złudzeń ws. swojego stosunku do prawicowego kandydata. Czy ktoś ma wątpliwości, na czyjego kandydata odda głos?

Kim jest Michał Szpak

Michał Szpak (ur. 26 listopada 1990 w Jaśle) – polski piosenkarz wykonujący muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku, z pogranicza popu, rocka, pop-rocka, muzyki symfonicznej, ballady i pop opery.

Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show TVN X-Factor (2011). Zwycięzca Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem „Oczy czarne” (2013). Laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015). Reprezentant Polski z utworem „Color of Your Life” w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji (2016). Laureat nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2016).