Wojciech Cejrowski wyleci z TVP? Poszedł na całość!

wojciech cejrowski

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski już od kilku miesięcy podgryza rękę, która pośrednio go karmi. Najpierw zdobywał się na lekką krytykę rządu PiS, ale dziś już poszedł na całość. Czy straci pracę w TVP?

Taśmy Morawieckiego zaogniły sytuację tuż przed wyborami samorządowymi. Rozmowy obecnego premiera sprzed kilku lat, prowadzone z ówczesnymi kolegami z obozu PO, budzą niebywałe kontrowersje. Szczególnie fragment o tym, że budowanie gospodarki niejednokrotnie musi polegać na pracy „za miskę ryżu”.

Choć wiadomo było, że Wojciechowi Cejrowskiemu nie spodobają się niektóre zdania wypowiedziane przez szefa rządu Zjednoczonej Prawicy, to raczej mało kto się spodziewał, że podróżnik pójdzie na całość.

Wojciech Cejrowski straci pracę w TVP?

Wojciech Cejrowski postanowił rozprawić się z premierem Mateuszem Morawieckim nie na żarty. Jak powiedział, drwiąc ze słabej sytuacji Morawieckiego, „premier ma spodnie opuszczone do kostek”. Poniżej całe zdania wypowiedziane przez znanego dziennikarza. Czy PiS powie „dość” i podziękuje mu za pracę w Telewizji Publicznej?

Prezes banku ma 100 tysięcy po to, żeby sypać politykom. To jest normalny sposób załatwiania spraw, w tym typie demokracji, który mamy. Usadza się kogoś na stołku po to, żeby sypał forsę politykom – ocenia Cejrowski. Jak dodaje nie jest to jednak stan, który on popiera.

Co do wierzenia politykom: żadnemu nie wierzę. Każdemu, nawet mojemu ulubionemu Trumpowi, patrzę na ręce, czy autentycznie wypełnia obietnicę wyborcze i nie łudzę się nawet przez sekundę, że on je składał szczerze. Składał je po to, żeby wygrać wybory – dodawał.

Cejrowski: on ma spodnie spuszczone do kostek

Współprowadzący Andrzej Rudnik zarzucił Cejrowskiemu, że ten wykazuje się jednak dualizmem i za te same rzeczy Platformę Obywatelską krytykuje, ale Prawo i Sprawiedliwość już nie. Pan atakuje tylko jedną stronę, a tych którzy dzisiaj rządzą Pan raczej głaska – mówił Rudnik.

Ja premiera głaskałem? Mówiąc, że on ma spodnie spuszczone do kostek, to było głaskanie? Nienawidzę socjalizmu i socjalistów. To jest szkodliwe dla człowieka, rozdawnictwo 500plusów, na podręczniki pomocy, nie cierpię tego – odpowiedział ostro Cejrowski.

I kontynuował: Nie cierpię państwowych przedsiębiorstw, typu KGHM, które generują korupcję wewnątrz polityki. Nienawidzę tego, chcę żeby był wolny rynek i agresywny kapitalizm, żeby nie było żadnej pomocy państwa dla nikogo. Niech Caritas pomaga, niech Cejrowski pomaga z własnych pieniędzy.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]