Bartosz Kurek zabrał głos ws. zarobków polskich piłkarzy!

Fot. Wikimedia/Katarzyna M. Kozłowska

Bartosz Kurek, najlepszy siatkarz zakończonych niedawno mistrzostw świata w Bułgarii i Włoszech, zabrał głos ws. narodowej awantury dotyczącej zarobków piłkarzy oraz siatkarzy. Nasz zawodnik wystosował jasne stanowisko w całej sprawie.

Zarobki piłkarzy i siatkarzy, a właściwie różnica pomiędzy nimi, były tematem przewodnim w ostatnich tygodniach. Wszystko przez informację, iż polscy zawodnicy, którzy zdobyli tytuł mistrzów świata w siatkówce otrzymali do podziału 200 tysięcy dolarów. Zaś Polski Związek Piłki Nożnej, za sam występ naszych piłkarzy na piłkarskich mundialu, dostał od FIFA 8 milionów dolarów. Całe zamieszanie postanowił skomentować Bartosz Kurek, MVP turnieju w Bułgarii i Włoszech.

Bartosz Kurek udzielił wywiadu serwisowi SportoweFakty.pl. Dziennikarz przeprowadzający rozmowę pytał go, jak odniesie się do medialnej zawieruchy, która wybuchła po tym, gdy ujawniono, ile wynoszą zarobki piłkarzy i jak bardzo różnią się od wypłat, które otrzymują siatkarze.

Zarobki piłkarzy? „Nie interesuje mnie ta dyskusja”

– Na co dzień nie mam wśród znajomych żadnego profesjonalnego piłkarza. Natomiast po finale otrzymałem, na przykład na Instagramie, wiele gratulacji od naszych piłkarzy. To było coś niesamowitego. Oglądali nas najlepsi lekkoatleci, piłkarze, przedstawiciele innych dyscyplin… Po zwycięstwie cały świat polskiego sportu mi i chłopakom złożył szczere gratulacje. I to był jeden z najpiękniejszych momentów, jakie sobie można wyobrazić – oświadczył Kurek.

– Daliśmy ludziom coś świetnego, po czym zostało to przedstawione, że siatkarze są niedoceniani, że brakuje nam pieniędzy, że czujemy się gorsi, a osiągnięciami jesteśmy lepsi od piłkarzy – dodał.

Bartosz Kurek przyznał, że nie interesuje go cała ta dyskusja wywołana przez media.

– Gram w siatkówkę. Czuję się doceniany. Zarabiam na odpowiednim poziomie. Nie potrzebuję do szczęścia rywalizacji o sławę z piłkarzami. Szczerze życzę im jak najlepiej i kibicuję im tak samo, jak oni kibicowali nam. Teraz grają mecze Ligi Narodów i też będę oglądał i kibicował – zakończył sportowiec, który podczas siatkarskiego mundialu był postrachem rywali Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: Portugalczycy drżą przed meczem z Polską! Brzęczek wyciągnie asa