Rosjanie w panice. Rezolucja ws. Smoleńska przyjęta!

smoleńsk-wiki-1-1021x580

Smoleńsk wciąż łączy i dzieli pewne środowiska. Jednak wielu z nas traciło już zapewne nadzieję na to, że uda się sprawę umiędzynarodowić tak, by sojusznicze państwa realnie pomogły nam odzyskać wrak.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie oglądamy zupełnie nową jakość śledztwa. Upór prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz jego współpracowników daje efekty. Właśnie podano przełomową informację. Rosjanie zapewne nie spodziewali się tego tak szybko.

CZYTAJ TAKŻE: Merkel traci kontrolę. Polska i Słowacja wszczęły bunt

Smoleńsk: Polska może odzyskać wrak

Dziś Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy debatowało i głosowało nad rezolucją, która nakazuje Rosji zwrócenie wraku polskiego rządowego Tu-154M, który w 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem i w katastrofie którego śmierć poniosło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski.

– Raport Rady Europy w sprawie tragedii w Smoleńsku przegłosowany! Rezolucja wzywa Rosję do zwrotu wraku! To pierwszy tak ważny dokument międzynarodowej organizacji! 46 państw nas wsparło w dążeniu do prawdy – napisał na Twitterze Dominik Tarczyński z PiS.

Wcześniej, podczas debaty, parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości zaznaczał, że sprawa rezolucji to kwestia obrony godności oraz odwagi. Wyborcy się zgadzają, bo proszenie się o naszą własność jest upokarzające.

Tarczyński: Nie klękajcie przed Rosją

– W imię pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy, tych, którzy stracili życie, 96 osób straciło swoje życie na terytorium Rosji. Dlatego wzywam was, abyście byli odważni i przyjęli rezolucję. Nie klękajcie przed Rosją. (…) To czas, żeby wykazać się odwagą – oświadczył Tarczyński.

Polska nie jest w tej sprawie sama. Dążenia do wyjaśnienia okoliczności tej katastrofy poparli m.in. przedstawiciele Ukrainy. Krytycznie oceniają działania Rosji i mają zamiar udzielić stronie polskiej wszelkiego wsparcia.

ZOBACZ:
Polska w szoku. Wstrząsające dowody ws. Kosteckiego zostały ujawnione!

To może być moment zwrotny w śledztwie. Nie ulega wątpliwości, że środowisku międzynarodowemu Rosjanie nie będę mogli tak wydatnie utrudniać pracy. Nasi śledczy niejednokrotnie tygodniami czekają na odpowiedź Rosji na zapytania o możliwość obejrzenia wraku. Jeśli chodzi o jego zwrot, jest gorzej, bo Kreml nie uważa, że jest nam coś winien.