Co za klęska! Niemcy upokorzeni w Amsterdamie

Niemcy
źródło grafiki: pikio.pl

To bez wątpienia KONIEC pewnej ery. Niemcy zostały upokorzone na oczach świata, po raz kolejny. Któż mógł jeszcze 2 lata temu przypuszczać, że pozycja naszych zachodnich sąsiadów w tak wielu dziedzinach spadnie blisko dna?

Niemcy to ambitny naród. Tak jak ambitna i wymagająca wobec wszystkich osób reprezentujących kraj jest Angela Merkel. W ostatnich dekadach nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy obrali sobie za cel bycie najlepszymi we wszystkim.

Niemcy na dnie

Długo się to udawało. Najważniejsze dla Europejczyków dziedziny życia zostały opanowane przez naszych zachodnich sąsiadów. Polityka, gospodarka i… sport. W najpopularniejszej dyscyplinie świata – piłce nożnej – Niemcy dzielili i rządzili. Długo, bo przez blisko 15 lat.

Aż do teraz. Właśnie zakończył się mecz w Amsterdamie. Spotkanie zostało rozegrane w ramach Ligi Narodów – nowych, prestiżowych rozgrywek UEFA. Holendrzy, którzy również są w kryzysie, dosłownie roznieśli Niemców. Trudno w to uwierzyć, bo… to przecież Niemcy.

0-3. Drużyna Die Mannschaft przegrała aż 0-3, choć do ostatnich minut pluli krwią, by zdobyć choćby honorową bramkę. Nic z tego. Po fatalnym w ich wykonaniu mundialu (nawet nie wyszli s grupy) i bezbramkowym remisie z Francją, piłkarze Loewa znów zostali upokorzeni.

Drużyna Joachima Loewa po raz kolejny była bezradna. To już czwarty z pięciu ostatnich meczów o punkty „Die Mannschaft”, w których nie strzelili nawet gola.

Liderem grupy 1 dywizji A Ligi Narodów jest Francja. Mistrzowie świata pokonali dotychczas Holandię 2-1 i zremisowali bezbramkowo z Niemcami. Ci zajmują obecnie ostatnie miejsce. To sensacja, bo przecież klęska w Rosji miała być wypadkiem przy pracy.

Holandia – Niemcy 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 van Dijk (30.), 2-0 Depay (87.), 3-0 Wijnaldum (90+2).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl