Frontalny atak UE na Polskę! „Zmusimy was do tego”

Związki partnerskie

Najpierw uchodźcy, później sprawa Trybunału, teraz to. Władze Unii Europejskiej przestały patyczkować się z krajami, które nie wykazują uległości wobec Brukseli. Nie ukrywają już, że będą zmuszać państwa członkowskie do wykonywania wytycznych. Nie mamy do powiedzenia nic – niezależnie czy chodzi o nasze terytorium, politykę migracyjną, związki partnerskie czy cokolwiek innego. 

Po 14 latach członkostwa w tzw. Unii Europejskiej boleśnie przekonujemy się, czym skutkuje brak posłuszeństwa wobec Brukseli i Berlina. Władze „wspólnoty” rezygnują z demokratycznych metod i mają zamiar z całym cynizmem wykorzystać zapisy Traktatu Lizbońskiego.

Europejscy urzędnicy najwidoczniej uznali już całe terytorium UE za swoją własność. Im częściej państwa członkowskie mówią „nie”, tym bardziej agresywne naciski stosuje Bruksela. Temat uchodźców powoli, bardzo powoli, odchodzi w zapomnienie.

UE zmusi Polskę

Prawie udało się też zażegnać spór wokół polskiego prawodawstwa, w które – zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości – UE nie ma prawa ingerować. Teraz eurokraci wymyślili nowy pretekst do prześladowania konserwatywnie usposobionej Polski. Rykoszetem dostaną także m.in. Węgry. Ale to już powoli staje się tradycją. Chodzi o związki partnerskie.

ZOBACZ:
Zbigniew Stonoga zalał się łzami! Wyznał, kogo spotkał w więzieniu

Informację przekazał dyrektor Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Jak twierdzi, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej właśnie uznał, że państwa UE mają obowiązek uznać małżeństwa homoseksualne i związki partnerskie. Dotyczy to także Polski.

Nie ulega wątpliwości, że zachodnie elity doskonale wiedzą, że Polacy, oględnie mówiąc, nie będą zachwyceni tym pomysłem. Chcą jednak siłowo narzucić europejskim rządom nowe prawo, nawet w obliczu stanowczego sprzeciwu obywateli.

Związki partnerskie w Polsce

Jak wynika z zapisów w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w Polsce za małżeństwo uznaje się związek mężczyzny i kobiety. Z powodu tego artykułu konstytucji małżeństwa homoseksualne nie mogą być w naszym kraju zawierane, ani uznawane te, które zostały zawarte poza Polską.

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że państwa unijne, nawet te, które małżeństw homoseksualnych nie uznają, muszą je przyjąć zgodnie z dyrektywą 2004/38/WE o prawie do swobodnego przemieszczania się i pobytu na terenie państw członkowskich.

ZOBACZ:
Hanna Lis nieuleczalnie chora. Szczere słowa gwiazdy

Unii nie interesuje, jakie zdanie na ten temat ma większość obywateli danego państwa. „Demokracja tak, ale tylko w szczególnych przypadkach” – chciałoby się ironicznie rzec. Jak na ironię właśnie, instytucja, która dawno odrzuciła demokratyczne praktyki i zmusza wszystkich do swojej wizji, zarzuca nam, że nasza demokracja jest niepełna. Demokracja to rządy ludu, Panie Timmermans, Pani Merkel i Panie Tusk. A nie rządy garstki urzędasów, których nikt nie wybrał, a którzy wybrali siebie nawzajem.