Tusk wróci z Brukseli w więźniarce? Czesi ujawnili gigantyczną aferę PO!

1
Donald Tusk Czesi

Gigantyczna afera, której finał może być tylko jeden – aresztowanie czołowych ministrów z PO-PSL rządzących w latach 2011-2015. Kulisy tego układu przyprawiają o ciarki, a całość ujawnili… Czesi. Czy Donald Tusk wróci z Brukseli w więźniarce? Taki scenariusz to już nie science fiction. 

Żadna partia i żadne inne środowisko nie obrazuje tak idealnie tego, jak bardzo można zachłysnąć się władzą i nadużywać decyzyjności. Politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa ludowego przez 8 lat, zanim przegrali z Prawem i Sprawiedliwością, przeszli samych siebie.

Koszmarna porażka Merkel. Czesi odpowiedzieli ws. Polski

Do dziś nie mogą zrozumieć, dlaczego lwia część polskich wyborców już nie chce obdarzyć ich mandatem zaufania. Grzegorz Schetyna i spółka są przekonani, że zmiana preferencji wyborczych Polaków jest tylko chwilowa. Jednak wszystko wskazuje na to, że będzie wręcz odwrotnie.

Donald Tusk w coraz gorszej sytuacji

Pamiętają Państwo wielki krzyk opozycji, gdy rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o rezygnacji z francuskich śmigłowców Caracal? Platforma Obywatelska, .N i siły pokrewne protestowały tak bardzo, jakby interes Francuzów co najmniej był interesem Polski. Mocno oponował także sam Donald Tusk. A fanatycy opozycji chodzili po ulicach ze śmigiełkami na głowach.

ZOBACZ:
W sieci wrze! Międzynarodowy skandal z udziałem TVP

Najdziwniejsze było to, że Polska miała zapłacić za francuskie maszyny tak cenę tak wysoką, na jaką nie przystał żaden inny kraj. Włączając w to niewyobrażalnie bogate państwa arabskie. Natychmiast pojawiły się zarzuty o korupcję, a minister obrony narodowej z czasów rządów PO nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego uporu. Tłumaczył, że zerwanie niekorzystnej dla Polski umowy może skutkować „pogorszeniem relacji z Francją”.

Czesi rozpętują burzę

Przypomnijmy – zarządzany przez Tomasza Siemoniaka MON podpisał z Airbus Military umowę na dostawę 5 samolotów transportowych CASA za kwotę 876 mln zł. To stanowiło równowartość ok. 210 mln €. Było to w czasie, gdy politykom PO wydawało się, że będą rządzić wiecznie i czuli się wyjątkowo bezkarnie. Jeden samolot kosztował ok. 42 mln €. Kontrakt nie przewidywał offsetu. Jakiś czas później w Czechach dochodzi do zatrzymania Vlasty Parkanovej, byłej minister obrony tego kraju. Powód? – W 2009 r. podjęła decyzję o zakupie 4 samolotów CASA za 135 mln € (33 mln €/szt.). Śledczy uznali, że przepłaciła co najmniej 22,5 mln €…

ZOBACZ:
Klaudia Jachira totalnie "odleciała". Posłanka PO skompromitowała się

Wiele wskazuje zatem na to – choć jasnych dowodów nie ma – że żądni zysku Francuzi postanowili po prostu kupić sobie monopol w Europie Środkowo-Wschodniej. Niestety, władze nasze i naszych południowych sąsiadów nie zważały na interes narodowy. Do czasu aż nadeszła polityczna odwilż. W przypadku Polski było to zwycięstwo w wyborach Prawa i Sprawiedliwości. Tusk najwidoczniej to przeczuwał. I prysnął do Brukseli. Natomiast Czesi nie pozwolili winnym zbiec z miejsca zdarzenia.

Przepłacone Caracale

Zerwano umowę z Airbusem ws. Caracali i zaczęto zastanawiać się, kto i dlaczego lobbował za przyjęciem tak niekorzystnych dla Polski warunków. Jeśli teraz rządzący zadadzą sobie trudu i wgłębią się w archiwum dyplomatyczne oraz przycisną do muru czołowych współpracowników platformianych ministrów, może dojść do największej fali zatrzymań w związku z korupcją w powojennej Polsce.

Przed sądem stanęłyby najgrubsze ryby polskiej polityki, z Donaldem Tuskiem, Tomaszem Siemoniakiem i Radosławem Sikorskim na czele. Nie bez przyczyny ci ludzie nie dadzą powiedzieć złego słowa o Francji i Francuzach, Niemczech i Niemcach. A o polskich szmalcownikach i niższości naszej kultury względem zachodniej, opowiadają bardzo chętnie. Jednak, niestety, po raz kolejny niepozorni Czesi udowadniają nam, że mają jaja. Niejednokrotnie większe, niż my…

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

1 KOMENTARZ

Comments are closed.