Są nowe nagrania „od Sowy”. Politycy PO w akcji

Potwierdzają się ostatnie doniesienia portalu Onet. Istnieją nagrania z udziałem polityków PO jasno dowodzące, jakiego typu interesy załatwiano w restauracji Sowa i Przyjaciele. Co więcej, właśnie je upubliczniono. Afera podsłuchowa wraca jak bumerang.

Afera podsłuchowa

Kolejne nagrania wychodzą na światło dzienne. Tym razem nie premier Mateusz Morawiecki, a prominentni polityce PO oraz ludzie z ich środowiska mają się czego obawiać. Telewizja Publiczna opublikowała bardzo ciekawe fragmenty.

Jak informowaliśmy na łamach otopress.pl, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski spotykali się w restauracji Sowa i Przyjaciele ze skorumpowanym biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem, prokurentem spółki Echo Investment.

W tym samym okresie radni PO zgodzili się na rozbudowę centrum handlowego Galaxy w Szczecinie, należącego do tej spółki, choć wcześniej byli przeciwni temu. TVP3 Szczecin opublikowało nagrania, które potwierdzają, że do takich rozmów doszło. Dziś redakcje TVP3 Szczecin oraz tvp.info ujawniły kolejne zapisy rozmów Geblewicza z Kwapiszem.

Rola Geblewicza

Onet ustalił, że marszałek Geblewicz był nagrywany przez kelnerów podczas spotkania z Krzysztofem Kwapiszem, prokurentem kieleckiej spółki Echo Investment. Robi się coraz ciekawiej, afera podsłuchowa – choć wydawało się, że już po niej – nabiera tempa.

Jeszcze przed rozmowami Gawłowskiego i Geblewicza z Kwapiszem w restauracji Sowa & Przyjaciele szczecińscy radni dwukrotnie nie zgodzili się na rozbudowę centrum handlowego Galaxy należącego Echo Inwestment. Przeciw był nie tylko PiS, ale także radni Platformy. Podstawowym argumentem przeciw rozbudowie o kolejne 20 tys. m. kw. Centrum handlowego było to, że tak duża galeria handlowa do końca zniszczy handel w centrum miasta. W Galaxy jest kilkadziesiąt sklepów a także hipermarket.

Jednak w październiku 2013 r. – a więc po spotkaniach polityków PO z Kwapiszem w Sowa & Przyjaciele – radni Platformy ze Szczecina zmienili zdanie. Dzięki ich głosom (PiS był przeciw) Echo Investment uzyskało zgodę na rozbudowę centrum handlowego. Trzy lata później Krzysztof Kwapisz został zatrzymany przez CBA. Prokuratura postawiła mu zarzut wręczenia korzyści majątkowych w znacznych rozmiarach.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl