Znany polityk mówi wprost: Tusk jest dogadany z Putinem

Putin-Tusk-Smoleńsk

Coraz mnie zachowawczo politycy prawicy wypowiadają się o zachowaniu rządu PO po katastrofie smoleńskiej. Wielu z nich coraz odważniej mówi też o tym, ze przedstawiciele obecnej opozycji wcale nie stronią od nieoficjalnych kontaktów z Kremlem. Czy takowe posiadał Donald Tusk? 

Co jakiś czas wracają ogniste dyskusje na temat katastrofy smoleńskiej. Trudno się dziwić, bo wciąż nie rozwiązaliśmy największej tragedii powojennej Polski Miejmy nadzieję, że już wkrótce ten stan rzeczy się zmieni.

Taki scenariusz przybliża się gdy politycy nie owijają w bawełnę. W ostatnim programie „Woronicza 17” na antenie TVP pojawiło się dwóch takich, którzy naprawdę mówią wprost. Pierwszy z nich to wiceminister Wojciech Skurewicz.

Tusk nie chciał wraku?

– Robimy wiele, jeśli chodzi o relacje z Rosją i próbę odzyskania wraku. Głos RE to kolejny ważny gest społeczności międzynarodowej. Jednak jak zwykle, na wysokości zadania nie stanęli przedstawiciele PO. Szkoda, bo wydaje się, że to nasz wspólny interes. Zwrot wraku Tupolewa jest niezbędny do zakończenia postępowania – podkreślił wiceminister, odnosząc się w „Woronicza 17” do rezolucji RE nakazującej Rosji zwrot Polsce wraku Tupolewa.

– Ten wrak został od razu przewieziony do Holandii. A my przez 8 lat nie możemy się tego doprosić. Przyjdzie czas, że ten wrak zostanie zwrócony Polsce. Kreml gra katastrofą smoleńską i śledztwem toczonym w Rosji. Ważna rzecz- art. 13. Tusk jednoosobowo zdecydował o tym, że katastrofa będzie rozpatrywana w ramach prawa cywilnego. Samolot był maszyną wojskową! Tusk nie miał prawa zgodzić się na konwencję chicagowską – podkreślił Skurkiewicz.

Ostrzej na ten temat wypowiedział się poseł Adam Andruszkiewicz. Przypomnijmy sobie, jak wiele było po katastrofie zapewnień o wspólnej, nienagannej pracy. Tak być musiało, gdyż w Polsce narastały wówczas nastroje antyrosyjskie.

ZOBACZ:
Marcinkiewicz wezwany do prokuratury. Były premier pójdzie do więzienia?

– Kiedy wydarzyła się katastrofa, wtedy był najlepszy czas na to, żeby zażądać zwrotu wraku. Tego nie zrobiono. Tusk wolał przytula się z Putinem. Udawał tam głupka politycznego, teraz ciężko będzie wrak uzyskać,. To jasne, że Rosja sama wraku nie odda. PO zachowuje się jak rosyjska pacynka – ocenił poseł Andruszkiewicz.