Polacy wściekli. Żak naprawdę to powiedział w spocie PO

Cezary Żak PO

Kampania wyborcza i tak wzbudza ogromne emocje. Jednak nastroje jeszcze bardziej podgrzewają sytuacje, w których artyści opowiadają się po którejś ze stron politycznego sporu. Prawicowa część społeczeństwa rwie włosy z głowy, bo tym razem Cezary Żak wystąpił w spocie PO.

Wybory samorządowe za pasem. Tymczasem do politycznej agitacji przystępują coraz to nowe osoby. Czasami nie możemy uwierzyć, że sprawiający wrażenie tak bardzo neutralnych, nagle dają się zwerbować do politycznej walki.

Cezary Żak w spocie PO

Popularny aktor Cezary Żak zasmucił miliony swoich fanów. Bo przecież większość widzów znających go z „Miodowych Lat” czy z „Ranczo” w TVP, bynajmniej nie popiera Platformy Obywatelskiej. Stąd też na Żaka spada fala krytyki.

CZYTAJ TAKŻE: Aktor obraził Polaków! Jego słowa wprawiają w osłupienie

Aktor nie pozostał neutralny. Wystąpił w krótkim, dwunastosekundowym klipie, w którym pośrednio wyraża poparcie dla kandydatów PO. Słowa, które wypowiedział w tym krótkim wystąpieniu szczególnie zniesmaczyły wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Co powiedział Cezary Żak? – Idę na wybory, bo po wyborach, stojąc przed lustrem, chciałbym sobie spojrzeć głęboko w oczy bez wstydu – przekazał wymownie Żak. – Wszystko w twoich rękach – skwitował znany aktor.

Co w tym wszystkim nie spodobało się sympatykom sił prawicowych? Chociażby fakt, że aktor wypowiedział te słowa w spocie KW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Komentujący widzą nieszczerość w całej akcji. Cezary Żak wprost daje sygnał, na kogo głosować. Ponadto sympatycy partii rządzącej uważają, że aktor nie postępuje w zgodzie ze swoimi poglądami, a „dał się kupić”. I tutaj właśnie ma nie pasować fragment o patrzeniu w lustro.

CZYTAJ TAKŻE: Fani zdruzgotani. Artur Barciś chciał się zabić

Trudno się dziwić polskiej prawicy. Aktorzy zdobywają przecież swoją popularność w filmach, serialach czy w teatrze. Uważamy ich za neutralnych i cenimy za to, co pokazują na scenie czy na ekranie. A później jeden czy drugi jak gdyby nigdy nic wali nas obuchem w głowę, wykorzystując swoją popularność do politycznej agitacji. Cezary Żak na pewno mocno zaszkodził sobie tym posunięcie.