KODziarze wpadli w furię. Jarosław Kaczyński odpowiedział na ich okrzyki

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński podczas weekendu przebywał w Nowym Sączu, gdzie wziął udział w konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w województwie małopolskim. Na miejscu przywitali go jego przeciwnicy, którzy krzyczeli pod jego adresem okrzyki: „dyktator”.

Jarosław Kaczyński przybył do Nowego Sącza w sporej obstawie. Na miejscu i tak czekali na niego przeciwnicy PiS oraz jego osoby. Pod adresem polityka poleciało mnóstwo nieprzychylnych okrzyków. Nazwano go między innymi „dyktatorem”.

Podczas konwencji samorządowej Jarosław Kaczyński odniósł się do tych słów. Zrobił to w sposób, który doprowadził jego przeciwników do wściekłości. Oświadczył bowiem, że… cieszy się, gdy ludzie nazywają do dyktatorem.

– Zawsze się cieszę, kiedy słyszę, że jestem dyktatorem, bo to są akty szaleństwa. Ktoś przeprowadza demonstrację i jednocześnie twierdzi, że nie wolno w Polsce przeprowadzać demonstracji – powiedział prezes partii rządzącej.

Jarosław Kaczyński: chcemy aktywnego społeczeństwa

Podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS chce aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

– Chcemy aktywnego społeczeństwa, które będzie z jednej strony podporą samorządów, a z drugiej strony będzie także tych samorządów kontrolerem – powiedział.

– Samorząd jak każda władza niezależnie od szczebla, działa dobrze, jeżeli jest pod kontrolą. Oczywiście nie taką kontrolą jak ta, którą mogliśmy tutaj zobaczyć, z tymi wszystkimi okrzykami – dodał Kaczyński.

Prezes PiS zapewnił również, że kandydaci, którzy startują z list Zjednoczonej Prawicy, to ludzie godni zaufania. Jarosław Kaczyński podkreślił, że warto oddać na nich swój głos.

– Jeżeli tacy uczciwi i sprawni ludzie będą także rządzili w samorządach, jeżeli to się wszystko razem połączy, jeżeli zdołamy na podstawie tej patriotycznej konsolidacji jakoś zjednoczyć podzielony dzisiaj naród, nad czym szczerze boleję, jeżeli to nie będzie na chwilę tylko na dłużej, to naprawdę możemy pójść bardzo szybko do przodu. Możemy uzyskać to czego w historii dotąd nie było – oświadczył polityk.

ZOBACZ:
Grzegorz Schetyna o związkach LGBT. Oto plan Platformy

ZOBACZ TAKŻE: Polacy wściekli. Żak naprawdę to powiedział w spocie PO

ZOBACZ TAKŻE: Aktor obraził Polaków! Jego słowa wprawiają w osłupienie