Niemcy: gigantyczna panika. Terroryści opanowali cały budynek

kolonia

KOLONIA. Gigantyczna panika w niemieckim mieście. Naszych zachodnich sąsiadów po raz kolejny doświadczają terroryści. Nie jest jeszcze znana narodowość napastników, gdyż zaryglowali się w jednym z lokali.

Zaledwie kilka miesięcy trwał względny spokój za naszą zachodnią granicą. Przed chwilą znów wszystkie niemieckie służby zostały postawione na równe nogi. Wciąż trwają ustalenia, ilu zakładników jest zagrożonych.

Kolonia: panika i sparaliżowany dworzec

CZYTAJ TAKŻE: Ostre spięcie Brzęczka z Lewandowskim! Włosi patrzyli z niedowierzaniem

W aptece (Dworzec główny w Kolonii) doszło do wzięcia zakładnika (prawdopodobnie kobiety), bądź zakładników – informuje policja na Twitterze. Na miejscu są znaczne siły policyjne, bo sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli.

Niemiecka policja zaapelowała w mediach społecznościowych, by unikać okolic dworca. Agencja dpa przekazała, że wcześniej docierały informacje o strzałach, ale według policji nie było strzałów, ani nie ma ofiar.

Policja jest w kontakcie z napastnikiem.

Kolej informuje o wstrzymaniu kursowania wielu pociągów, gdyż panuje najwyższy stopień zagrożenia. Policja zablokowała dojście do większości peronów, ponieważ nie wszyscy mieszkańcy wiedzą o zagrożeniu.

Cała Kolonia objęta specjalnymi środkami bezpieczeństwa. Nie wyklucza się bowiem, że szaleńcy mogą spróbować ataku w kolejnych miejscach w mieście.

Źródło: RTL West i dpa