Aktor obraził Polaków! Jego słowa wprawiają w osłupienie

Fot. Wikimedia/Olgierd Łukaszewicz

Olgierd Łukaszewicz, znany polski aktor teatralny, filmowy i serialowy, udzielił wywiadu serwisowi wiadomo.co. Podczas rozmowy wypowiedział słowa, które na długo pozostaną w pamięci Polaków.

Olgierd Łukaszewicz w rozmowie z portalem wiadomo.co komentował bieżącą politykę prowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Aktor twierdzi, że działania podejmowane przez polityków tej partii są niebezpieczne ze względu na fakt, iż zohydzają oni Unię Europejską Polakom.

– Nie ma wątpliwości, że głównym celem rządzących jest właśnie obrzydzenie Unii. Zresztą politycy partii rządzącej wcale tego nie ukrywają – powiedział Olgierd Łukaszewicz.

– To nie jest tak, że taka retoryka działa tylko w kraju, ona odbija się szerokim echem w całej Europie, a korzystają z niej takie siły, jak na przykład przeciwnicy Angeli Merkel. W Niemczech spędziłem kilka lat. Byłem niemieckojęzycznym aktorem i mam zaufanie do Niemców, ale oczywiście nie do wszystkich – dodał.

– Oni mają prawo, a nawet obowiązek być liderem w UE, nie z powodu gospodarczej mocy, ale tego, co ciąży na poprzednich pokoleniach. Czują się moralnie zobowiązani do tego, aby przewodzić, budować pokój i dobrobyt – stwierdził aktor, który wcielał się w rolę generała Emila Fieldorfa w filmie pt. „Generał Nil”.

Olgierd Łukaszewicz o Polakach: słoma wystaje im z butów

Olgierd Łukaszewicz przyznał, że inicjatorem budowania niechęci wobec Unii Europejskiej jest prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. W opinii aktora to właśnie przewodniczący partii rządzącej uwiódł Polaków swoją antyeuropejską retoryką. Łukaszewicz dodaje, że Polacy nabrali się na jego słowa, ponieważ są „niedouczeni”.

– To jest człowiek, z którym nie da się dyskutować. Zasadnicze pytanie brzmi: dlaczego uwiódł tylu ludzi? Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi – oświadczył, czym zszokował część opinii publicznej.

ZOBACZ:
Biedronka podpadła klientom. Musieli słono zapłacić

Komentarze

Słowa Łukaszewicza wywołały ogromne kontrowersje i były szeroko komentowane przez internautów.

ZOBACZ TAKŻE: Znany polityk mówi wprost: Tusk jest dogadany z Putinem

ZOBACZ TAKŻE: Awantura w studio TVP Info. Prowadzący wezwali ochronę!

ZOBACZ TAKŻE: Polacy wściekli. Żak naprawdę to powiedział w spocie PO

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński doprowadził przeciwników do wściekłości. Odpowiedział na okrzyki pod swoim adresem