Robert Lewandowski zszokował kibiców. Powiedział, co sądzi o Lidze Narodów

Fot. Wikimedia/Екатерина Лаут

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami w niedzielnym meczu Ligi Narodów. Oznacza to, że pomimo pozostałego do rozegrania starcia z Portugalią, biało-czerwoni spadli z dywizji A do dywizji B. Głos ws. występu Polski w Lidze Narodów zabrał kapitan naszej drużyny narodowej, Robert Lewandowski.

Po przegranym meczu z Włochami Robert Lewandowski został otoczony przez wianuszek dziennikarzy. Kapitan reprezentacji Polski komentował kolejny nieudany występ naszej drużyny.

Piłkarz przyznał, że w jego ocenie słaba gra Polaków związana była z modyfikacją taktyki, której dokonał selekcjoner Jerzy Brzęczek. Biało-czerwoni po raz kolejny wyszli bowiem na murawę bez nominalnych skrzydłowych. Ci pojawili się na boisku dopiero w drugiej połowie meczu.

– Przez to było nam trudniej na boisku. Popatrzmy, jak trudno było nam stworzyć sytuacje – powiedział napastnik Bayernu Monachium oraz kapitan reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski dodał, że jego zdaniem czas na eksperymenty się skończył i od teraz Polacy powinni grać sprawdzonym ustawieniem po to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

– Wiadomo, że w meczach towarzyskich czy Lidze Narodów był na to czas, ale teraz tego czasu jest coraz mniej… Chyba czas już grać tym, co mamy najlepsze i to szlifować. Musimy z pokorą budować formę i eliminacje – stwierdził.

Robert Lewandowski „nie wie o co chodzi” w Lidze Narodów?

Robert Lewandowski komentował również sam pomysł rozgrywania spotkań w ramach Ligi Narodów. Ku zaskoczeniu dziennikarzy oraz kibiców kapitan naszej drużyny narodowej oświadczył, że tak naprawdę… nie do końca wie, o co chodzi w całych rozgrywkach.

– Ja do dziś nie wiem, o co w tym chodzi i nie są to dla mnie mecze o coś… Ważniejsze jest miejsce w rankingu i to, żebyśmy byli losowaniu z pierwszego koszyka, bo dzięki temu można w eliminacjach trafić na łatwiejszych rywali – powiedział snajper Bayernu Monachium.

ZOBACZ TAKŻE: Kibice mieli dość. Cały stadion krzyczał do Brzęczka