Pracuje w TVP, poparła Trzaskowskiego. To nagranie wywoła furię u Kurskiego (WIDEO)

0

Barbara Kurdej-Szatan, aktorka oraz prezenterka TVP prowadząca w Telewizji Publicznej programy rozrywkowe, zadeklarowała, iż w wyborach samorządowych zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Kurdej-Szatan poprze polityka Platformy Obywatelskiej jako kandydata na prezydenta Warszawy.

Barbara Kurdej-Szatan poparła Rafała Trzaskowskiego w nagraniu, które w serwisie Twitter opublikował Michał Żebrowski, aktor, a prywatnie przyjaciel kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Aktorka mówi na nim: „Warszawa nie byle jaka. Warszawa dla wszystkich”.

Słowa prezenterki i aktorki nawiązują do hasła wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

Barbara Kurdej-Szatan popiera Trzaskowskiego. Co na to Jacek Kurski?

Po politycznej deklaracji, którą złożyła Barbara Kurdej-Szatan, w sieci zawrzało. Wszyscy zaczęli bowiem spekulować, jak na wypowiedź aktorki zareaguje prezes TVP Jacek Kurski. Kurdej-Szatan jest bowiem prezenterką Telewizji Publicznej. Na antenie TVP prowadzi programy rozrywkowe.

Na ten moment nie pojawiły się żadne informacje dotyczące reakcji Jacka Kurskiego na słowa Kurdej-Szatan. Czy prezes TVP odniesie się w jakikolwiek sposób do tej deklaracji? Na ten moment trudno stwierdzić.

Nie tylko Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan nie jest jedyną przedstawicielką światka artystycznego, która deklaruje oddanie swojego głosu na Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej podobną deklarację złożyli bowiem m.in. znani i popularni aktorzy: Wojciech Malajkat oraz Wojciech Pszoniak.

Swoje poparcie dla Trzaskowskiego cały czas wyraża również Michał Żebrowski, który prywatnie przyjaźni się z politykiem.

Swój głos na Rafała Trzaskowskiego chcą oddać także niektórzy politycy, którzy na co dzień nie są związani z Platformą Obywatelską. Wśród nich znalazł się np. Leszek Miller, który całkiem niedawno przyznał, że poprze Trzaskowskiego już w pierwszej turze wyborów samorządowych.

„Ja zagłosuję na pana Trzaskowskiego i to już w pierwszej turze z nadzieją, że być może drugiej nie będzie” – oświadczył były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który dodał, że poprze Trzaskowskiego kosztem Andrzeja Rozenka startującego spod szyldu SLD.

„Jak mogę opowiedzieć się za kandydaturą człowieka, który przez całe cztery lata poprzedniej kadencji Sejmu, robił wszystko, żeby SLD zniknęło ze sceny politycznej” – powiedział Miller.

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Jaki “nokautuje” Monikę Olejnik na wizji! Miażdżąca riposta polityka (WIDEO)