Pracuje w TVP, poparła Trzaskowskiego. To nagranie wywoła furię u Kurskiego (WIDEO)

Barbara Kurdej-Szatan, aktorka oraz prezenterka TVP prowadząca w Telewizji Publicznej programy rozrywkowe, zadeklarowała, iż w wyborach samorządowych zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Kurdej-Szatan poprze polityka Platformy Obywatelskiej jako kandydata na prezydenta Warszawy.

Barbara Kurdej-Szatan poparła Rafała Trzaskowskiego w nagraniu, które w serwisie Twitter opublikował Michał Żebrowski, aktor, a prywatnie przyjaciel kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Aktorka mówi na nim: „Warszawa nie byle jaka. Warszawa dla wszystkich”.

Słowa prezenterki i aktorki nawiązują do hasła wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

Barbara Kurdej-Szatan popiera Trzaskowskiego. Co na to Jacek Kurski?

Po politycznej deklaracji, którą złożyła Barbara Kurdej-Szatan, w sieci zawrzało. Wszyscy zaczęli bowiem spekulować, jak na wypowiedź aktorki zareaguje prezes TVP Jacek Kurski. Kurdej-Szatan jest bowiem prezenterką Telewizji Publicznej. Na antenie TVP prowadzi programy rozrywkowe.

Na ten moment nie pojawiły się żadne informacje dotyczące reakcji Jacka Kurskiego na słowa Kurdej-Szatan. Czy prezes TVP odniesie się w jakikolwiek sposób do tej deklaracji? Na ten moment trudno stwierdzić.

Nie tylko Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan nie jest jedyną przedstawicielką światka artystycznego, która deklaruje oddanie swojego głosu na Rafała Trzaskowskiego. Wcześniej podobną deklarację złożyli bowiem m.in. znani i popularni aktorzy: Wojciech Malajkat oraz Wojciech Pszoniak.

Swoje poparcie dla Trzaskowskiego cały czas wyraża również Michał Żebrowski, który prywatnie przyjaźni się z politykiem.

Swój głos na Rafała Trzaskowskiego chcą oddać także niektórzy politycy, którzy na co dzień nie są związani z Platformą Obywatelską. Wśród nich znalazł się np. Leszek Miller, który całkiem niedawno przyznał, że poprze Trzaskowskiego już w pierwszej turze wyborów samorządowych.

„Ja zagłosuję na pana Trzaskowskiego i to już w pierwszej turze z nadzieją, że być może drugiej nie będzie” – oświadczył były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który dodał, że poprze Trzaskowskiego kosztem Andrzeja Rozenka startującego spod szyldu SLD.

ZOBACZ:
Widzowie Polsatu w szoku. Julia Wieniawa powiedziała za dużo?

„Jak mogę opowiedzieć się za kandydaturą człowieka, który przez całe cztery lata poprzedniej kadencji Sejmu, robił wszystko, żeby SLD zniknęło ze sceny politycznej” – powiedział Miller.

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Jaki “nokautuje” Monikę Olejnik na wizji! Miażdżąca riposta polityka (WIDEO)