Janusz Korwin-Mikke prosi o pomoc. „Skończyły się pieniądze”

Fot. Wikimedia/Artur Andrzej

Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność, opublikował zaskakujący wpis w serwisie Facebook. Polityk prosi w nim… o wsparcie finansowe.

Janusz Korwin-Mikke nie prosi rzecz jasna o pieniądze dla siebie, lecz dla swojego komitetu wyborczego. Startuje on w zbliżających się wielkimi krokami wyborach samorządowych. Ugrupowanie Korwin-Mikkego nie występuje w nich bowiem jako partia, lecz jako Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie. Oznacza to, że nie może być on finansowany przez partię Wolność, która pobiera subwencję z budżetu państwa.

Korwin-Mikke przyznaje, że jego partia „z nadmiaru ostrożności” startuje jako KWW „Wolność w samorządzie”, a na ten moment… Komitetowi skończyły się pieniądze.

„Kochani! W tych wyborach, z nadmiaru ostrożności, startuje nie partia, lecz Komitet Wyborczy Wyborców „Wolność w samorządzie”. Partii nie wolno go finansować! Komitetowi skończyły się pieniądze, a dobrze byłoby jeszcze parę spotów pokazać w telewizji” – pisze Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu w serwisie Facebook.

Janusz Korwin-Mikke prosi o wsparcie finansowe

W dalszej części swojego wpisu Janusz Korwin-Mikke podaje numer konta, na który sympatycy jego partii mogą przelewać pieniądze. Polityk dodaje, że jeżeli uda się uzbierać odpowiednią kwotę, może uda się opłacić kolejną emisję spotu wyborczego, w którym JKM występuje wspólnie z Piotrem Liroyem-Marce.

„Gdybyście wpłacili dość pieniędzy na k-to 24 1020 2791 0000 7302 0283 4745 – to może starczyłoby nawet na pokazanie raz jeszcze, jak Liroy wysiada z Czerwonego Tramwaju na przystanku WOLNOŚĆ…” – pisze Korwin-Mikke.

Komentarze

Wpis Janusza Korwin-Mikkego wywołał spore zamieszanie w przestrzeni internetowej. Cytowały go wszystkie większe portale internetowe, ochoczo komentowali też użytkownicy mediów społecznościowych.

„Mam podwórko do uprzątnięcia z liści. Zapraszam DO PRACY – za godzinę grabienia płacę 100 PLN” – napisał jeden z internautów.

„A potem znowu wyskoczy Pan z Hitlerem i cały zapał, a również pieniądze psu na budę?” – dodał kolejny.

ZOBACZ:
Bursztynowa Komnata nadal poszukiwana. Znamy nowe tropy!

„Trzeba było startować jako partia i sfinansować z partyjnych a nie teraz płakać, że nie ma grosza, absurd” – uważa inny z komentujących.

ZOBACZ TAKŻE: Pracuje w TVP, poparła Trzaskowskiego. To nagranie wywoła furię u Kurskiego (WIDEO)

ZOBACZ TAKŻE: Bożena Dykiel wywołała furię u obrońców zwierząt. Powiedziała, co sądzi o futrach

ZOBACZ TAKŻE: Sławomir Peszko usunięty z drużyny! Zawodnik doprowadził trenera do wściekłości

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające wyznanie polskiego piłkarza ręcznego. Opowiedział o tym, jak ucierpiał jego organizm podczas kariery