Poseł PO powiedział, że przyjmie uchodźców pod swój dach. Obietnicę zrealizował! „Sprowadzili się do nas”

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej, poinformował, że przyjął pod swój dach uchodźców. Polityk ujawnił, że jest to małżeństwo z Tadżykistanu.

Marcin Święcicki opowiedział o tym fakcie podczas programu „Onet Rano”. Polityk Platformy Obywatelskiej zdradził, że zgłosili się do niego przedstawiciele Fundacji Ocalenie, która prowadzi program pomocy uchodźcom o nazwie „Refugees Welcome”.

Święcicki zdradza, że członkowie Fundacji zapytali go, czy ten skłonny byłby przyjąć pod swój dach uchodźców. O tym, że polityk wyraża taką chęć dowiedzieli się z przekazów medialnych.

„Zapytali mnie, czy ja bym naprawdę mógł przyjąć uchodźców. Odpowiedziałem, że jak najbardziej” – powiedział Marcin Święcicki.

Marcin Święcicki przyjął uchodźców z Tadżykistanu

Święcicki zdradza, że uchodźcy których przyjął pod swój dach pochodzą z Azji, a konkretnie z Tadżykistanu, czyli dawnej republiki ZSRR.

„Mieszkali w jakimś ośrodku (…) przyjechali do Warszawy, porozmawialiśmy sobie bardzo miło i przyjęliśmy ich. Po tygodniu sprowadzili się do nas ze swoimi dwoma walizkami” – opowiada Marcin Święcicki.

Święcicki ujawnił również, że kobieta, której wspólnie z rodziną pomaga, urodziła w Polsce dziecko. Polityk przyznaje, że traktuje maleństwo jako swoją „przyszywaną wnuczkę”.

„Mamy przyszywaną wnuczkę w domu. Mieszkają już pół roku” – powiedział i dodał, że uchodźcy z Tadżykistanu to „sympatyczni młodzi ludzie”.

„Oni obydwoje są dziennikarzami. On w ogóle z Polską nie miał do czynienia, ona pracowała dla jakiejś partii. Nazywała się ta partia strasznie, bo to była jakaś partia islamska, jedyna opozycyjna, jaka tam funkcjonowała. Ta partia została rozwiązana i ją zaczęto namawiać do współpracy z tamtejszym KGB. Ona odmawiała. Potem, jak wzięli ślub, to jego zaczęli straszyć” – opowiada.

„Nasze władze nie bardzo chciały, ale w końcu przyjęły ich wniosek. Są legalnie, zameldowani. On już szuka pracy. Wszystko jest dobrze” – kończy były prezydent Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE: Pracuje w TVP, poparła Trzaskowskiego. To nagranie wywoła furię u Kurskiego (WIDEO)

ZOBACZ:
Broniarz nie daje za wygraną! Nie uwierzycie, co planuje

ZOBACZ TAKŻE: PZPN uderza pięścią w stół! Podjęto ważną decyzję ws. piłkarzy

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Tuska. Dziennikarz właśnie ujawnił wszystko, co wie [WIDEO]