PZPN uderza pięścią w stół! Podjęto ważną decyzję ws. piłkarzy

Fot. Wikimedia/Roger Gorączniak

Polski Związek Piłki Nożnej ograniczy aktywność medialną piłkarzy. Tak twierdzą dziennikarze „Faktu”, którzy powołują się na źródła wewnątrz związku. Przedstawiciele polskiej federacji piłkarskiej są ponoć zdania, iż zbyt duża aktywność medialna źle wpływa na naszych zawodników.

„Fakt” podaje, iż Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o ograniczeniu aktywności medialnej piłkarzy przebywających na zgrupowaniu reprezentacji. Od teraz na rozmowy z mediami przeznaczony będzie jeden dzień podczas zgrupowania. W jego trakcie zawodnicy powołani do kadry będą mieli pełną swobodę i – jeżeli tylko pozwoli im na to czas – udzielą tylu wywiadów, ilu tylko zechcą.

Do całej sprawy odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, który przyznał, że piłkarze faktycznie zbyt dużo czasu poświęcają na kontakty z mediami. Szef polskiej federacji piłkarskiej przytoczył przykład Kamila Grosickiego, który był rozchwytywany przez dziennikarzy.

„Dzień przed meczem z Włochami spotkałem się rano z chłopakami. Rozmawiałem na przykład z Kamilem Grosickim i zażartowałem, że już wyskakuje mi z lodówki. Wrócił do kadry i udzielił chyba z siedmiu wywiadów. Oczywiście nie tyczy się to tylko jego. Na Zachodzie nie do pomyślenia. Przed meczem trzeba się skupić na grze, a nie wychodzić na boisko jak do tańca na weselu” – powiedział Zibi.

Słaby początek kadry Brzęczka. Polski Związek Piłki Nożnej podejmuje pierwsze kroki

Ograniczenie aktywności medialnej piłkarzy to pierwsza reakcja Polskiego Związku Piłki Nożnej po fatalnych występach kadry pod wodzą Jerzego Brzęczka. Biało-czerwoni w czterech rozegranych dotychczas meczach zanotowali dwa remisy i dwie porażki.

Dwie porażki są bardzo świeże, ponieważ dotyczą spotkań rozgrywanych w październiku. Polacy mierzyli się wówczas z Portugalią oraz Włochami w ramach Ligi Narodów. Oba spotkania przegrali i spadki z dywizji A do dywizji B.

Czy ograniczenie rozmów zawodników z dziennikarzy wpłynie pozytywnie na ich formę sportową? Trudno powiedzieć. Na ten moment swoje niezadowolenie wyrażają żurnaliści, którzy twierdzą, że Polski Związek Piłki Nożnej utrudnia im pracę.