Oto nowy ranking FIFA. Reprezentacja Polski drastycznie zjeżdża w dół!

Fot. Wikimedia/Светлана Бекетова

Październikowy ranking FIFA przyniesie dla nas smutne informacje. Dziennikarze donoszą bowiem, że reprezentacja Polski zanotuje w nim kolejny spadek. To pokłosie dwóch porażek z Portugalią oraz Włochami.

Nowy ranking FIFA nie został jeszcze oficjalnie opublikowany przez federację, jednak już teraz w sieci można znaleźć informacje na ten temat. Wiadomo, iż po wrześniowym spadku, po którym nasza kadra znalazła się na osiemnastej pozycji, podopiecznych Jerzego Brzęczka czeka kolejna wycieczka w dół zestawienia.

Okazuje się, że dwie porażki w meczach Ligi Narodów, w których rywalami Polaków byli Portugalczycy i Włosi, sprawiły, iż biało-czerwoni w październikowym rankingu znajdą się na 21. pozycji. Oznacza to, że kadra prowadzona Jerzego Brzęczka zanotuje kolejny spadek, tym razem o trzy miejsca w dół.

Na koncie reprezentacji Polski statystycy zapisali 1523 punkty.

Październikowy ranking FIFA pokazuje niepokojącą tendencję. Od zakończenia mundialu w Rosji biało-czerwoni notują bowiem systematyczny zjazd w dół zestawienia. Nasi piłkarze nie wygrali bowiem jeszcze ani jednego meczu pod wodzą nowego trenera. Na ten moment mają na koncie dwa remisy (z Włochami i Irlandią) oraz dwie porażki (z Portugalią i Włochami).

Co więcej, atmosfera przed kolejnymi meczami jest grobowa, a gra piłkarzy występujących z orzełkiem na piersi – nie napawa optymizmem.

Ranking FIFA: Polska na 21. miejscu. Jak idzie pozostałym?

Liderem nowego rankingu FIFA pozostają ex aequo reprezentacje Belgii (trzecie miejsce na tegorocznym mundialu) oraz Francuzi (triumfatorzy turnieju w Rosji). Zarówno jedni, jak i drudzy mają na koncie 1733 oczka.

Na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Brazylii. „Canarinhos” uzbierali 1669 punktów i jeżeli chcą dogonić Belgów oraz Francuzów muszą znacznie podkręcić tempo.

Czwarta pozycja przypadła wicemistrzom świata, Chorwatom. Rewelacje turnieju w Rosji ma na swoim koncie 1635 punktów.

Pierwszą piątkę zamykają Anglicy. Synowie Albionu mają 1619 punktów.

Dalsze lokaty zajmują: Urugwaj (1617 punktów), Portugalia (1616), Szwajcaria (1589), Hiszpania (1594) oraz Dania (1584).

ZOBACZ TAKŻE: Jest konkretny kupiec na Krzysztofa Piątka! Prezes wielkiego klubu mówi wprost: chcę go!

ZOBACZ TAKŻE: PZPN uderza pięścią w stół! Podjęto ważną decyzję ws. piłkarzy