Krzysztof Skiba zabrał głos ws. filmu „Kler”. Twierdzi, że jest… zakłamany

Fot. Wikimedia/Jacek Bogdan

Krzysztof Skiba, lider zespołu BIG CYC, komik i showman, zabrał głos ws. filmu „Kler”. Muzyk zamieścił wpis w serwisie Facebook, w którym stwierdził, że obraz Wojciecha Smarzowskiego jest… zakłamany.

Krzysztof Skiba uważa, że film „Kler” jest zakłamany, ponieważ zawarte w nim sceny bardzo często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

„Konkretnie zakłamane są sceny, w których wieś buntuje się przeciwko księdzu podejrzewanemu o pedofilię” – pisze lider zespołu BIG CYC.

Krzysztof Skiba twierdzi, że polskie społeczeństwa faktycznie potępia pedofilię, ale ma problem z tym faktem, gdy dopuszcza się jej osoba duchowna.

„Skoro to ma być film mówiący prawdę, nie tylko o klerze, ale także o nas jako społeczeństwie, to sceny gdy na kościelnym murze wypisywane są hasła „pedofil” , sceny gdy młodzi, wyrywni mieszkańcy gonią księdza po wsi i chcą go zatłuc, bo skrzywdził dziecko, sceny w których księdzu wybija się na plebanii szybę i osacza się go potępieniem są nieprawdziwe” – dodaje.

Krzysztof Skiba: w Polsce NIGDY nie doszło do takich sytuacji

Krzysztof Skiba twierdzi, że sytuacje, które przedstawia w filmie reżyser, nigdy nie zaistniały w rzeczywistości. Muzyk zauważa, że społeczności wiejskie, w których na jaw wychodziły pedofilskie afery z udziałem księży, najczęściej broniły duchownych. Nie przyjmowały też do wiadomości informacji o jego winie, nawet kiedy ta była potwierdzona.

„Rozumiem, że twórcy filmu tego typu sceny były potrzebne do konstrukcji fabuły, ale nie zmienia to faktu, że są one czystą fantazją. W Polsce NIGDY nie doszło do takich sytuacji. Wręcz odwrotnie. Społeczności wiejskie, w których ujawniono księży pedofilii zaciekle ich broniły” – pisze showman.

Krzysztof Skiba uważa, że polskie społeczeństwo nie wierzy w to, że osoby znane i powszechnie lubiane dopuszczają się haniebnych, a niekiedy nawet przerażających czynów. Lider zespołu BIG CYC twierdzi, że analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku przedstawicieli stanu duchownego.

ZOBACZ:
Bursztynowa Komnata nadal poszukiwana. Znamy nowe tropy!

„W tym sensie uważam film „Kler” za „bajkowy”, a reszta problemów tam pokazana, to po prostu lustro przystawione Polsce kościelnej prosto w twarz” – kończy swój wpis Skiba.

Film "Kler" jest zakłamany.Mają rację ci którzy twierdzą, że film Kler Wojciecha Smarzowskiego jest zakłamany….

Posted by Krzysztof Skiba on Wednesday, 17 October 2018

ZOBACZ TAKŻE: Facebook szykuje prawdziwą rewolucję. Już niedługo wprowadzi nową funkcję!

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Tuska. Dziennikarz właśnie ujawnił wszystko, co wie [WIDEO]

ZOBACZ TAKŻE: Poseł PO powiedział, że przyjmie uchodźców pod swój dach. Obietnicę zrealizował! “Sprowadzili się do nas”