Krzysztof Skiba zabrał głos ws. filmu „Kler”. Twierdzi, że jest… zakłamany

0
Fot. Wikimedia/Jacek Bogdan

Krzysztof Skiba, lider zespołu BIG CYC, komik i showman, zabrał głos ws. filmu „Kler”. Muzyk zamieścił wpis w serwisie Facebook, w którym stwierdził, że obraz Wojciecha Smarzowskiego jest… zakłamany.

Krzysztof Skiba uważa, że film „Kler” jest zakłamany, ponieważ zawarte w nim sceny bardzo często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

„Konkretnie zakłamane są sceny, w których wieś buntuje się przeciwko księdzu podejrzewanemu o pedofilię” – pisze lider zespołu BIG CYC.

Krzysztof Skiba twierdzi, że polskie społeczeństwa faktycznie potępia pedofilię, ale ma problem z tym faktem, gdy dopuszcza się jej osoba duchowna.

„Skoro to ma być film mówiący prawdę, nie tylko o klerze, ale także o nas jako społeczeństwie, to sceny gdy na kościelnym murze wypisywane są hasła „pedofil” , sceny gdy młodzi, wyrywni mieszkańcy gonią księdza po wsi i chcą go zatłuc, bo skrzywdził dziecko, sceny w których księdzu wybija się na plebanii szybę i osacza się go potępieniem są nieprawdziwe” – dodaje.

Krzysztof Skiba: w Polsce NIGDY nie doszło do takich sytuacji

Krzysztof Skiba twierdzi, że sytuacje, które przedstawia w filmie reżyser, nigdy nie zaistniały w rzeczywistości. Muzyk zauważa, że społeczności wiejskie, w których na jaw wychodziły pedofilskie afery z udziałem księży, najczęściej broniły duchownych. Nie przyjmowały też do wiadomości informacji o jego winie, nawet kiedy ta była potwierdzona.

„Rozumiem, że twórcy filmu tego typu sceny były potrzebne do konstrukcji fabuły, ale nie zmienia to faktu, że są one czystą fantazją. W Polsce NIGDY nie doszło do takich sytuacji. Wręcz odwrotnie. Społeczności wiejskie, w których ujawniono księży pedofilii zaciekle ich broniły” – pisze showman.

Krzysztof Skiba uważa, że polskie społeczeństwo nie wierzy w to, że osoby znane i powszechnie lubiane dopuszczają się haniebnych, a niekiedy nawet przerażających czynów. Lider zespołu BIG CYC twierdzi, że analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku przedstawicieli stanu duchownego.

CZYTAJ TAKŻE:
Wiadomo, ile Ukraińcy zarabiają w Polsce. Często więcej niż my!

„W tym sensie uważam film „Kler” za „bajkowy”, a reszta problemów tam pokazana, to po prostu lustro przystawione Polsce kościelnej prosto w twarz” – kończy swój wpis Skiba.

Film "Kler" jest zakłamany.Mają rację ci którzy twierdzą, że film Kler Wojciecha Smarzowskiego jest zakłamany….

Opublikowany przez Krzysztof Skiba Środa, 17 października 2018

ZOBACZ TAKŻE: Facebook szykuje prawdziwą rewolucję. Już niedługo wprowadzi nową funkcję!

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Tuska. Dziennikarz właśnie ujawnił wszystko, co wie [WIDEO]

ZOBACZ TAKŻE: Poseł PO powiedział, że przyjmie uchodźców pod swój dach. Obietnicę zrealizował! “Sprowadzili się do nas”

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl