To będzie przełom w życiu Agaty Dudy! Wreszcie odetchnie z ulgą

Fot. Wikimedia/White House

Wiele wskazuje na to, że Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, wreszcie będzie mogła traktować swoją rolę u boku męża, Andrzeja Dudy, jako normalną pracę. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą bowiem, aby Pierwsza Dama za swoją reprezentacyjną funkcję pobierała normalne wynagrodzenie.

Pomysł, aby Pierwsza Dama pobierała pensję pojawił się już kilka miesięcy temu. Wówczas o problemie informował poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Ast. Podkreślał on, że Pierwsza Dama, aby pełnić swoje obowiązki, zwykle musi rezygnować z pracy zawodowej, a pomimo tego państwo nie wypłaca jej ani złotówki.

Problemem nie jest jednak tylko brak dochodu, ale i opłaconych składek. Oznacza to, że w okresie, gdy Pierwsza Dama pełni swoją funkcję, na jej przyszłą emeryturę nie odkładane są żadne pieniądze.

Marek Ast złożył swój pomysł w Sejmie, jednak jego propozycja została odrzucona przez większość. Zgodnie z przedstawionym przez niego projektem, Pierwsza Dama miałaby pobierać miesięczne wynagrodzenie w wysokości 13 tysięcy złotych.

Pierwsza Dama otrzyma wynagrodzenie? Pomysł wraca

Po kilku miesiącach od pomysłu Marka Asta, politycy Prawa i Sprawiedliwości wracają do naświetlonego przez niego problemu. W rozmowie z „Super Expressem” głos na temat całej sprawy zabrał wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Przyznał on, że projekt ustawy, zgodnie z którym Pierwsza Dama będzie pobierać wynagrodzenie, „wraca do gry”.

„Oczekujemy do pierwszej damy, że zrezygnuje z pracy zawodowej i będzie pełnić funkcje reprezentacyjne, prowadzić działalność charytatywną. Pierwsze Damy powinny otrzymywać normalną pensje, mieć etat” – oświadczył Bielan.

„SE” podaje, że Bielan nie rzuca słów na wiatr. Okazuje się bowiem, iż  trwają prace nad projektem wprowadzającym zmiany w statusie Pierwszej Damy.

Wiele wskazuje więc na to, że w życiu Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, nastąpi spora zmiana. Na jej konto najprawdopodobniej wpływać będzie niezła sumka, która zrekompensuje jej brak pracy zawodowej, a co za tym idzie – wynagrodzenia.

ZOBACZ:
Kinga Duda w Białym Domu. Wszyscy mówią o jej kreacji

ZOBACZ TAKŻE: Magda Gessler ujawnia szokujące kulisy programu. “Prawie rzygam”

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Skiba zabrał głos ws. filmu “Kler”. Twierdzi, że jest… zakłamany

ZOBACZ TAKŻE: Facebook szykuje prawdziwą rewolucję. Już niedługo wprowadzi nową funkcję!