Piękny gest Patryka Jakiego! Politycy PO w szoku

Patryk Jaki

Patryk Jaki potrafi przegrywać. Polityk z obozu Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy odnotował wyraźnie słabszy wynik, niż jego główny konkurent. Rafał Trzaskowski z PO – ku rozpaczy środowisk konserwatywnych w naszym kraju – zmiażdżył byłego polityka Solidarnej Polski.

Wybory samorządowe to zawsze wydarzenie szczególne. Natomiast w tym roku za wybitnie istotny uznano bój o władzę w stolicy. Sondaże mówiły, że Patryk Jaki wcale nie stoi na straconej pozycji. Natomiast rzeczywistość okazała się dla niego brutalna.

Na Trzaskowskiego swój głos oddała około połowa głosujących w Warszawie. Zaledwie jedna czwarta zdecydowała się zaufać Patrykowi Jakiemu. To wynik zdecydowanie słabszy od oczekiwanego. Ale kandydat Zjednoczonej Prawicy przyjął go z pokorą.

Jaki po wyborach

Patryk Jaki “nokautuje” Monikę Olejnik na wizji! Miażdżąca riposta polityka (WIDEO)

Szczególne zaskoczył komentarz Jakiego na gorąco, tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Zaskoczył, ponieważ w polskich realiach politycznych tego typu zachowania wcale nie są czymś oczywistym.

Patryk Jaki pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu. Zrobił to, choć uważa, że stolicy nie mogło się przytrafić nic gorszego, niż wygrana kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. – Chciałbym rozpocząć od nowej tradycji, ale myślę, że ona będzie bardzo dobra. Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować Rafałowi Trzaskowskiemu – rozpoczął swoje powyborcze przemówienie Patryk Jaki.

Ogółem te wybory są dla PiS bardzo udane. Partia rządząca osiągnęła najlepszy wynik samorządowy w historii III Rzeczypospolitej.

W dziewięciu województwach: dolnośląskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, śląskim i świętokrzyskim wybory do sejmików wojewódzkich wygrał PiS – wynika z sondażowych wyników wyborów przedstawionych przez IPSOS.