Posłanka PiS ujawnia: będziemy zamykać niepolskie media

Repolonizacja
Źródło grafiki: pikio.pl / HGA Media

REPOLONIZACJA Niemal wszystkie największe gazety i portale w naszym kraju są własnością obcego kapitału. Onet, Interia, RMF, Fakt, Newsweek, dziennik.pl, portale regionalne grupy Polska Presse – wszystkimi tymi tytułami zarządzają Niemcy.

To między innymi w tym Prawo i Sprawiedliwość wypatruje przyczyn samorządowych porażek w wielu ważnych miastach w Polsce. Polskojęzyczne media wyraźnie stały po stronie kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

PiS traci cierpliwość. Repolonizacja

O dekoncentracji mediów politycy partii rządzącej mówią od lat. Jednak teraz, gdy tak mocno zabolała porażka w boju o stolicę, najprawdopodobniej przejdą od słów do czynów. Rewolucję zapowiada znana posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

  1. Biedronka ostrzega swoich klientów. Koniecznie zobacz!

Jak przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Krystyna Pawłowicz, właśnie przelała się czara goryczy. Znana parlamentarzystka najwyraźniej nie ma wątpliwości, skąd tam dobre wyniki kandydatów „Koalicji Obywatelskiej”. Zwłaszcza w obliczu tak wielu ujawnionych afer.

– Teraz jednak CZAS NA MEDIA! Moim zdaniem OPCJA ZERO na rynku RTV! Dość zewnętrznych partii TVN czy Onet! – zapowiedziała w poniedziałek rano posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Część dziennikarzy oceniła to jako wyraz niezadowolenia po wyniku partii rządzącej w wyborach samorządowych.

Polska prawica nie ma wątpliwości, że repolonizacja mediów w naszym kraju jest potrzebna, a nawet konieczna. Jednak nie ulega wątpliwości, że sposób, jaki zaproponowała prominentna polityk PiS, wywołałby globalny skandal. Zamknięcie największych mediów z dnia na dzień do istne science fiction. Jednak gdyby do tego doszło, zapewne Polska byłaby na ustach większości ludzi na świecie. Oczywiście w negatywnym kontekście.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl