Lidl opanuje kraj. Ruszyła gigantyczna budowa

Lidl

To już oficjalne. Rusza gigantyczna budowa, której wynikiem będzie opanowanie kolejnego kraju przez niemieckiego giganta. Lidl dokonuje dalszej ekspansji, dzięki czemu stanie się jednym z hegemonów na europejskim rynku dyskontów.

Gdy Niemcy opanowują rynek danego kraju, nie pozostawiają złudzeń miejscowej konkurencji. Nasi zachodni sąsiedzi najwidoczniej doszli do wniosku, że wchodzi się albo „z buta”, albo wcale. Gdy z buta weszli do Polski, właściciele rodzimych marketów mogli tylko przysiąść o zapłakać.

Teraz czas na kolejne rynki w naszym regionie. Na Łotwie chyba jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. Ten mały bałtycki kraj, gdzie łotewska gospodarka jeszcze jakoś zipie, wydał zezwolenie na budowę wielkiego centrum dystrybucyjnego sieci Lidl.

19 października odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę wielkiego centrum dystrybucyjnego w Rydze. Warta 55 mln euro inwestycja oznacza powrót niemieckiego detalisty na rynek łotewski.

Na wydarzeniu zjawił się m.in. minister gospodarki Łotwy – Arvils Ašeradens. W uroczystości wziął udział także ambasador Niemiec na Łotwie – Rolf Ernst oraz burmistrz Rygi Nils Ušakovs.

Lidl podbija kolejne rynki

Szef Lidla na Litwie Radostin Roussev-Peine przekazał zebranym, że niemiecki koncern ostatecznie podjął decyzję o powrocie na Łotwę. – Chcemy oferować Łotyszom towary w najlepszych cenach, a centrum logistyczne stanie się sercem sieci Lidl na Łotwie – oświadczył uroczyście.

  1. Grabowski wypowiedział się o Kaczyńskim. Teraz nienawidzi go pół Polski

Gigantyczny obiekt będzie miał 47 tys. mkw powierzchni. Ponadto będzie jednym z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technicznie centrów logistycznych w naszym regionie. Projekt pochłonie 42,5 mln euro netto, a dalsze 15 mln przeznaczonych zostanie na jego wyposażenie. Centrum ma być oddane do użytku w 2020 r. W ciągu kolejnych kilku lat Lidl chce otworzyć co najmniej kilkadziesiąt sklepów na Łotwie.

Przypomnijmy, że w sąsiedniej Litwie Niemcy – w ciągu zaledwie 2 lat (od 2016 r.) – otworzyli prawie 40 sklepów.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]