Polacy wybrali się na grzyby w Belgii. Zatrzymała ich policja! Teraz mogą otrzymać wysoką karę

Fot. Pixabay

Polacy, którzy wybrali się na grzybobranie do lasu pod belgijskim miastem Antwerpia, przeżyli nie lada zaskoczenie. Okazało się, że po tym, gdy nazbierali pełne kosze leśnych skarbów… zatrzymała ich policja.

Polacy (dziewczyna, jej matka oraz narzeczony dziewczyny), którzy na co dzień mieszkają i pracują w Holandii, wybrali się do Belgii na grzyby. Za cel obrali sobie las położony nieopodal Antwerpii.

Gdy przyjechali na miejsce natychmiast ruszyli w głąb zarośli. Tam dostrzegli, iż lokalne lasy są naprawdę urodzajne. Wszędzie pełno było bowiem borowików oraz innych, jadalnych grzybów. Niewiele myśląc zabrali się za zbiór.

Po kilku godzinach ich miny były już jednak znacznie mniej entuzjastyczne. Ale po kolei.

Polacy zbierali grzyby w Belgii. Zatrzymała ich policja

Najpierw spore zaskoczenie przeżyła dziewczyna, która podczas przeczesywania leśnego runa natknęła się na… policjantów. Ci, widząc, iż jej koszyk pełen jest dorodnych grzybów, zatrzymali ją i wyprowadzili z lasu. Tam skonfiskowano jej wszystkie grzyby, przeszukano pojazd, a następnie nakazano oddalenie się z miejsca. W tym momencie kobieta oświadczyła, że nie może odjechać, ponieważ w lesie cały czas znajduje się jej narzeczony oraz matka.

Po otrzymaniu tej informacji policjanci ruszyli na poszukiwanie dwójki grzybiarzy. Natknęli się na nich już po kilkunastu minutach.

Przy kobiecie i mężczyźnie znaleziono niemal osiem kilogramów jadalnych grzybów. W przeliczeniu na sztuki było ich około 200. Funkcjonariusze wyprowadzili dwójkę z lasu i już w towarzystwie zatrzymanej wcześniej kobiety poinformowali o możliwych konsekwencjach.

Polakom przekazano informację o sporządzeniu specjalnego raportu, który zostanie przekazany odpowiednim organom. Te będą rozstrzygać o winie naszych rodaków.

Jeżeli okaże się, że Polacy zbierali grzyby po to, by następnie je sprzedać, będą musieli uiścić grzywnę w wysokości 400 euro (1700 polskich złotych).

ZOBACZ:
Broniarz nie daje za wygraną! Nie uwierzycie, co planuje

Cała trójka przybyła do Belgii z Holandii. Dziewczyna, jej narzeczony oraz matka pracują i mieszkają nieopodal Hagi.

ZOBACZ TAKŻE: Lidl opanuje kraj. Ruszyła gigantyczna budowa

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Polska chce reparacji. Kolejny kraj wystawia ogromny rachunek

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl