Adam Nawałka wraca do pracy! Wkrótce podpisze umowę

Fot. YouTube/TVP Sport screen

Wiele wskazuje na to, że Adam Nawałka, który po nieudanym dla reprezentacji Polski mundialu zakończył pracę z kadrą, wróci na ławkę trenerską. Według dziennikarzy „Przeglądu Sportowego” ma on przejąć jeden z klubów występujących w polskiej ekstraklasie.

Adam Nawałka po mundialu w Rosji zakończył pracę z reprezentacją Polski. Od tego momentu były selekcjoner przebywa na urlopie, jednak z każdej strony dobijają się do niego potencjalni pracodawcy, którzy chcieliby zatrudnić go w swoich zespołach.

Niedawno dziennikarze sport.pl podawali, iż zatrudnieniem Nawałki zainteresowane były reprezentacje Iranu oraz Armenii. Były selekcjoner naszej kadry odrzucił jednak te propozycje. Wcześniej w podobny sposób ostudził zapędy prezesa Legii Warszawa, Dariusza Mioduskiego, który po fatalnym początku sezonu w wykonaniu mistrzów Polski chciał ściągnąć Nawałkę do stolicy.

Teraz okazuje się jednak, że Adam Nawałka faktycznie może wrócić na ławkę trenerską. Zdaniem dziennikarzy „Przeglądu Sportowego” ma on objąć jeden z polskich klubów.

Adam Nawałka wróci na ławkę trenerską?

„Przegląd Sportowy” podaje, że propozycję pracy złożyli Nawałce działacze Zagłębia Lubin. Włodarze klubu nie są zadowoleni z pracy Mariusza Lewandowskiego, który aktualnie prowadzi „Miedziowych”. Ekipa z Dolnego Śląska plasuje się dopiero na dziewiątej pozycji w tabeli ekstraklasy, a postawa zawodników na boisku pozostawia wiele do życzenia.

Receptą na kłopoty Lubinian miałoby być zatrudnienie byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Co ciekawe, Adam Nawałka nie postąpił podobnie jak w przypadku wspomnianych wyżej ofert, które niemal z miejsca storpedował. Tym razem, zgodnie z tym, co podają dziennikarze „Przeglądu Sportowego”, trener miał wyrazić zainteresowanie ofertą i poprosić o kontynuowanie negocjacji w innym terminie.

„Na razie musi zająć się sprawami związanymi ze zdrowiem. Na ławce trenerskiej mógłby zasiąść dopiero na wiosnę, po wcześniejszym przygotowaniu zespołu w przerwie zimowej” – czytamy na łamach „Przeglądu”.

Jeżeli Nawałka faktycznie zgodziłby się na objęcie funkcji szkoleniowca Zagłębia Lubin, wówczas mielibyśmy do czynienia ze sporym zaskoczeniem. Nikt nie zakładał bowiem, że były selekcjoner reprezentacji Polski obejmie klub, który nie należy do czołówki polskiej ekstraklasy. Co więcej, w przypadku Nawałki mówiło się, iż interesuje go jedynie praca w klubach zagranicznych, a szczególnie włoskich. Wiele wskazuje jednak na to, że Adam Nawałka miał dość bezczynności i postanowił pochylić się nad pierwszą konkretną ofertą.

Czekamy na decyzję byłego selekcjonera. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Gortat pogratulował Hannie Zdanowskiej zwycięstwa w wyborach. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x