Trumpa zmroziło. Przemawiał, nagle wszyscy …

Fot. Flickr/Gage Skidmore

Donald Trump został wyśmiany na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wszystko przez słowa, które wypowiedział podczas swojego przemówienia. Tego typu zdarzenia raczej nie miewają miejsca, bowiem amerykański prezydent jest człowiekiem powszechnie szanowanym.

Donald Trump przemawiał na forum ONZ we wtorek. Jego mowa trwała niemal pół godziny. Podczas wystąpienia amerykański prezydent mówił m.in. o tym, co udało się zrealizować jemu oraz jego współpracownikom. Stojąc przed przywódcami innych państw, a także zaproszonymi gośćmi opowiadał o dokonaniach na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W pewnym momencie wypowiedział słowa, które wzbudziły niespodziewaną reakcją. Donald Trump oświadczył bowiem, że żaden amerykański rząd nie osiągnął w tak krótkim czasie tyle, co jego ekipa. Wspomniana niespodziewana reakcja to gromki śmiech osób zgromadzonych na nowojorskiej sali.

Donald Trump wyśmiany. Jak zareagował prezydent USA?

Po słowach Trumpa śmiech był na tyle głośny i długi, że amerykański prezydent musiał na chwilę przerwać swoje przemówienie. Amerykański prezydent przeczekał aż wprawione w dobry nastrój osoby zamilkną, a gdy nadszedł ten moment, oświadczył: „Nie takiej reakcji się spodziewałem, ale okej”.

Słowa oraz reakcja Trumpa zostały uwiecznione przez telewizyjne kamery. Wspomniany fragment został również opublikowany w sieci, gdzie natychmiast zyskał gigantyczną popularność.

– Nawet światowi przywódcy nie wytrzymali. Eksplozja śmiechu po tym jak na forum ONZ swoim zwyczajem Trump zaczął wyliczać sukcesy swojej administracji. Oj będzie w Białym Domu analiza kto się zaśmiał – napisał Paweł Żuchowski, reporter RMF FM w USA, który opublikował film na Twitterze.

Trump mówił o Polsce

Co ciekawe, podczas swojego wystąpienia Donald Trump wspomniał o Polsce. Prezydent USA wymienił nasz kraj wśród państw, które bohatersko walczą o swoją niepodległość. Oprócz nas Trump mówił też o Izraelu, Arabii Saudyjskiej oraz Indiach.

– Marzenia narodów są tak różnorodne, jak one same; jak Indie, Arabia Saudyjska, Izrael, Polska, w której wielki naród staje w obronie swej niepodległości, bezpieczeństwa i suwerenności – oświadczył.

Amerykański prezydent pochwalił też naszych przywódców, którzy starają się uniezależnić nasz kraj od dostaw rosyjskiego gazu. Przy tej okazji zganił Niemców, którzy w jego ocenie, po budowie Nord Stream 2, staną się całkowicie zależni od rosyjskich dostaw energii.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczna ustawka na polskiej autostradzie. Kierowcy byli w szoku!

ZOBACZ TAKŻE: Duda rozmawiał z Tuskiem, przyłapały ich kamery

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]