Donald Tusk: wystartuję w wyborach, ale pod jednym warunkiem

Fot. Flickr/EPP

Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich, jeżeli Platforma Obywatelska spełni jeden warunek. Chodzi o osobę premiera, którą wybrać chciałbym szef Rady Europejskiej. Co ciekawe, nie jest to polityk, który wywodzi się z PO.

O tym, że Donald Tusk może wrócić do Polski i rzucić rękawicę Andrzejowi Dudzie mówi się od kilku miesięcy. W sieci znajdziemy również sondaże, w których Tusk wymieniany jest jako jeden z kandydatów na prezydenta naszego kraju. Sam zainteresowany póki co milczy jak skała i nie chce zdradzać swojej przyszłości.

Portal Wirtualna Polska podaje jednak, że wiele wskazuje na to, iż Donald Tusk faktycznie chce kandydować na prezydenta RP. Aby to się stało Platforma Obywatelska musi spełnić jeden postawiony przez niego warunek. Warunek, który może okazać się nie do zaakceptowania przez obecnego lidera partii, Grzegorza Schetynę.

Donald Tusk stawia warunek

Wirtualna Polska podaje, że Donald Tusk miał postawić politykom PO jeden warunek. Szef Rady Europejskiej zgodzi się wystartować w wyborach prezydenckich z poparciem PO, ale partia da mu swobodę w wyborze premiera, który zostanie szefem rządu w sytuacji, gdy Koalicja Obywatelska zwycięży w wyborach parlamentarnych.

Co ciekawe, politykiem, który miałby objąć funkcję premiera nie jest żaden przedstawiciel PO ani Nowoczesnej. Donald Tusk uważa bowiem, że najlepszym kandydatem do objęcia tego zaszczytnego urzędu jest lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Jeśli Donald Tusk miałby startować w wyborach prezydenckich, to chciałby, żeby to Kosiniak – Kamysz stanął na czele rządu, po ewentualnym zwycięstwie opozycji w wyborach do Sejmu w 2019 r. – potwierdził jeden z informatorów portalu Wirtualna Polska.

Kim jest Władysław Kosiniak-Kamysz?

Władysław Kosiniak-Kamysz to przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego. Objął tę funkcję w 2015 roku.

W latach 2011–2015 sprawował urząd ministra pracy i polityki społecznej w rządzie, który Platforma Obywatelska utworzyła wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym.

ZOBACZ:
Biedronka podpadła klientom. Musieli słono zapłacić

Jest synem Andrzeja Kosiniaka-Kamysza, ministra zdrowia w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Z wykształcenia jest lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Gortat pogratulował Hannie Zdanowskiej zwycięstwa w wyborach. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here