Jacek Kurski odejdzie z TVP? To on ma zostać nowym prezesem

Jacek Kurski nowy prezes TVP

Gdy emocje już opadną… może dojść do zmiany na stanowisku prezesa Telewizji Publicznej. Kim będzie nowy prezes TVP? Dlaczego dojdzie do zmiany na tym stanowisku i czym obecny prezes – Jacek Kurski – podpadł władzom partii rządzącej?

Gdy w 2016 roku Jacek Kurski obejmował stanowisko prezesa Telewizji Publicznej, natychmiast na rząd spadła fala krytyki. Przeciwnicy kandydatury Kurskiego przekonywali, że szefem „publicznej” powinien być człowiek kompetentny i rzetelny, a nie polityk.

Prawo i Sprawiedliwość nie miało jednak zamiaru ulec presji, a Kurski już drugi rok sprawuje tę ważną funkcję. Również wyborcom ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego nie przeszkadza, że kontrowersyjny polityk szefuje Telewizji Publicznej.

Natomiast opozycja się piekli. Zdaniem polityków przeciwnych rządowi, TV Polska osiągnęła niespotykany dotąd poziom manipulacji i propagandy. Osoby związane z publiczną stacją oczywiście odpierają te zarzuty. Jednak, jak się okazuje, do części Polaków nie trafia „specyficzny” przekaz Telewizji Polskiej.

TVP przegięła z przekazem. Oto nowy prezes TVP?

Pozycja prezesa TVP Jacka Kurskiego jest coraz słabsza. W szeregach PiS telewizja publiczna jest bowiem obwiniana o rozgrzanie atmosfery do tego stopnia, że zmobilizowała letni elektorat, który poszedł głosować na opozycję. Partyjne i telewizyjne korytarze elektryzuje pogłoska, że Kurskiego miałby zastąpić prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes Jacek Kurski ma prawo się obawiać, bo niewątpliwie TVP pomogła w rozhuśtywaniu antypisowskich emocji. Jest spore niezadowolenie z tego, jak TVP relacjonowała kampanię. Jeśli TVP się nie zmieni, to zapłacimy za to przy okazji kolejnych wyborów – powiedział dziennikarzom Gazeta.pl polityk PiS.

Przerost formy na treścią na antenach publicznych dostrzega nawet wielu sympatyków PiS. Powszechna opinia jest taka, że to Jacek Kurski mobilizuje dziennikarzy do budowania jednostronnego, często agresywnego przekazu.

ZOBACZ:
To nowy "Świat według Kiepskich"? ATM Grupa: już wkrótce premiera!

Czy Kursi straci lukratywne stanowisko przy Woronicza? Trudno to przewidzieć. Zapewne decyzja zapadnie przy okazji szerszej dyskusji w siedzibie PiS. Na pewno Jacka Kurskiego nie można skreślać, bo jest on bardzo zręcznym politykiem i diaboliczną inteligencją, z którą Kaczyński lubi dyskutować. Prywatnie jest też gawędziarzem i duszą towarzystwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here