Nieprawdopodobna sytuacja w meczu LM. Zawodnik wykonał niesamowite ruch i uratował zespół od straty gola! [WIDEO]

0

Sytuacja, do której doszło w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barceloną a Interem Mediolan, z pewnością przejdzie do historii światowej piłki nożnej. Jej bohaterem został zawodnik gości, Marcelo Brozović, który wykonał fantastyczny ruch i uratował swój zespół od straty gola.

Do opisywanego zdarzenia doszło w drugiej połowie meczu, gdy Barcelona prowadziła z Interem Mediolan 1-0 (gola zdobył na początku spotkania Rafinha). Piłkarzom z Katalonii przyznany został rzut wolny, do którego podszedł jeden z największym gwiazdorów w zespole, Urugwajczyk, Luis Suarez.

Napastnik, który pod nieobecność kontuzjowanego Leo Messiego, miał stanowić o sile Blaugrany wziął piłkę w ręce i ustawił ją poza polem karnym Włochów. Ci ustawili mur i czekali na wyrok. Urugwajczyk podbiegł do futbolówki, oddał strzał po ziemi, pod nogami zawodników stojących w murze (ci w momencie strzału wyskoczyli do góry) i… przeżył spore zaskoczenie.

Okazało się bowiem, że uderzona przez niego piłka została zatrzymana przez jednego z zawodników Interu. Był nim Marcelo Brozović, który widząc, iż Suarez uderzył piłkę po ziemi zaczaił się za murem, a w momencie gdy piłka zmierzała w stronę bramki wykonał wślizg, który uchronił Inter od straty gola. Ostatecznie futbolówka wyszła na rzut rożny.

Marcelo Brozović bohaterem, ale Inter przegrywa

Interwencja, którą popisał się Marcelo Brozović z pewnością przejdzie do historii futbolu. Zawodnik musi żałować jednak, że nie udało mu się popisać takim zagranie w zwycięskim meczu. Inter przegrał bowiem na Camp Nou 2-0.

Pierwszego gola zdobył w 32. minucie Rafinha, zaś drugiego dołożył, na siedem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, Jordi Alba.

Piłkarze z Mediolanu nie grali źle. Co więcej, mieli nawet swoje okazje do zdobycia gola. Niestety za każdym razem coś stawało im na przeszkodzie. Raz był to niewyregulowany celownik strzelająca, a raz szczelna tego dnia defensywa Katalończyków.

Oto, co się stanie z ruchami LGBT. To najostrzejsze słowa prezesa od lat!

Dzięki zwycięstwu nad Interem Barcelona umocniła się na pozycji lidera w swojej grupie Ligi Mistrzów. Piłkarze z Katalonii wygrali w każdym z trzech rozegranych dotąd meczów.