Jak to się skończy? Do gry wkracza Ruch Kontroli Wyborów!

Ruch Kontroli Wyborów Wybory samorządowe PKW

Wybory samorządowe. Sytuacja się zaognia. Wyniki wyborów samorządowych, które dotychczas poznaliśmy, budzą coraz większe wątpliwości. Zaledwie 4 dni po wyborach ujawniono już kilka wielkich skandali. Teraz do gry wkracza Ruch Kontroli Wyborów. PKW tym razem może nie ujść to na sucho.

Wybory samorządowe. W co gra PKW?

Wydawało się, że większej wyborczej szopki, niż 4 lata temu, być już nie może. Nie doceniliśmy ludzi z Państwowej Komisji Wyborczej. Stuprocentowa frekwencja w trzech okręgach Warszawy, kilkudniowe liczenie głosów, publikacja wyników tylko po to, by kilkadziesiąt minut później je wycofać. Istny kabaret.

Sytuacja po pierwszej niedzieli wyborczej robi się naprawdę poważna. Bo nikt nie żąda już ponownej weryfikacji głosowania przez obecną komisję. Ruch Kontroli Wyborów mówi o podziękowaniu całemu towarzystwu z PKW za współpracę.

Po pierwsze musimy utworzyć Centralny Rejestr Spisu Wyborców, po drugie przywrócić monitoring kamer w lokalach wyborczych, z których wycofała się storpedowała to PKW podając za pretekst RODO. Domagamy się też dymisji PKW za chaos, obstrukcję, niemoc i albo nieudolność, albo złą wolę – podkreśliła Ewa Stankiewicz z Ruchu Kontroli Wyborów.

Z kolei innych przedstawiciel RKW, Paweł Zdun przekonuje, że potrzebne jest utworzenie Centralnego Rejestru Wyborców. Twierdzi bowiem, że „pomoże on weryfikować, czy jedna osoba tylko raz bierze udział w głosowaniu”. Takie rozwiązanie miałoby jak najbardziej sens, biorąc pod uwagę wspomnianą stuprocentową frekwencję w okręgach warszawskich.

Ruch Kontroli Wyborów: jak najszybsza dymisja PKW

Domagamy się też bezwzględnej i jak najszybszej dymisji PKW i wyboru tej komisji według już nowo napisanych zasad w Kodeksie wyborczym z tego roku – zaznaczył Zdun.

Za to Józef Orzeł podkreślił wyraźnie, że od 4 lat Ruch nie może doczekać się porządku ze skanami protokołów wyborczych. – Te protokoły to informacja publiczna, która powinna być w ciągu 14 dni opublikowana. Jeśli tak nie jest to trzeba dokładnie wytłumaczyć dlaczego dwa tygodnie nie wystarczały – grzmiał Orzeł.

ZOBACZ:
Wojciech Cejrowski pośmiewiskiem. Te słowa cytuje już cały internet

Co wydarzyło się podczas tych wyborów samorządowych? Pojawiają się nawet teorie o majstrowaniu przy urnach wyborczych, dosypywaniu kart… To oczywiście byłby ogólnoeuropejski skandal. Natomiast nie ulega wątpliwości, że to trzeba sprawdzić.

7 KOMENTARZE

  1. jakos mam wrazenie ze tutaj mial miejsce niezly przekret… w w-wie mieli isc leb w leb, czaskoski wygral w cuglach

    nagle w Lodzi Zdanowska dostaje 70%, a kretach Adamowicz w Gdansku dalej wygrywa. Platfusy to parszywi oszusci!

  2. Wszystkie karty i listy wyborców zabezpieczyć oraz sprawdzić wszystkie głosy w poszczególnych komisjach.Po prostu należy wszystko od początku do końca sprawdzić oraz podpisy!!Nie pozwólmy by i tym razem PKW oszukała Polaków!Dlaczego pan He…ski jest przewodniczącym jak 4 lata temu był w Moskwie na szkoleniu jak kombinować na wyborach!!To była tajemnica!!

  3. Na fb był materiał od męża zaufania,że w urnie było 2780 kart a upoważnionych 980.Niestety nie podał szczegółów ale możliwe. Poza tym podawali,że bezdomni jak za wyborów na prezydenta Komorowskiego tez szli głosować. Jak ten problem jest rozwiązany?Czy w komisjach wyborczych nie było członków PIS-u by mogli patrzeć przewodniczącym na ręce czy nie kombinują?tegoroczne wybory to jeden wielki bałagan i oszustwo szczególnie w dużych miastach,gdzie byli ludzie z PO!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here